Festival - Zdravé vztahy: Jak se najít a nezkazit to

Akce již proběhla.

pořádá ELITE Date a Psychologie.cz


Kdy: Sobota 22. září od 9 hodin
Kde: ČVUT Fakulta dopravní, Konviktská 20, Praha 1

Vaše investice: 1 200Kč

Počet míst je omezen, proto si rezervujte místo co nejdříve.

promo

Program

janpatrman-largeJak se seznámit a přestat být sám - Jan Patrman, 9.00 - 09.50

Všechno, i vztah dvou lidí, má svůj začátek, tím je v tomto případě seznámení. Dozvíte se, jaké možnosti máme při hledání partnera, co je pro seznámení důležité, jak se v tomto směru liší pohled muže a ženy, o rituálech, jež první setkání provázejí, i o chybách, které mohou zmařit naše očekávání. Kdo zve na rande a kdy máme zavolat, zda podat inzerát nebo využít nabídku seznamovací kanceláře. Jak se ujal moderní způsob kontaktování přes internet. 

 

Když chemie vyprchá, ukáže se pravda - Mirka Čejková, 10.00 - 10.50 Mirka

Na vztah se můžeme dívat jako na projekt a jakkoliv to romantikům zní hrozně, je to jedna z cest ke spokojenosti. Ta další je komunikace. Na  začátku nejspíš nevyložíme karty na stůl, nejsme totiž přízemní - jsme zamilovaní. Neřekneme si tedy jasně, co chceme, co čekáme, co máme rádi, co jsme ochotni pro vztah udělat a kde jsou hranice pro nás nepřekročitelné. Často se pak ocitneme v bodě, kdy to skřípe, a my  o tom mluvit nechceme nebo už nenacházíme společnou řeč. Byl tak roztomilý, byla tak skvělá. Už není.

Intimita a autenticita při milování - Leona Dyrehauge, 11.00- 11.50Leona

Zamilujeme se, intimně s partnerem žijeme, jde nám o něho. Potřebujeme být milováni a chceme milovat. Často se stává, že po čase najednou zjistíme, že nejsme schopni se při sexu uvolnit tak jako na začátku, jsme stažení - ale proč? V této přednášce si budeme povídat o vztahové závislosti, která nám znemožňuje uvolněnou sexualitu. Budeme mluvit o procesu diferenciace, který sexualitu mezi partnery znovu probouzí. Probereme i sexuální techniky, které nám při milování umožní bližší spojení s partnerem.

 

Michal MynářVztahy bez poražených - Michal Mynář, 13.30 - 14.20

Spousta lidí podkopává denně budoucnost vztahu, v němž žijí, aniž by si toho byla vědoma. Prosazování se na úkor partnera, vzájemné přesvědčování se o své pravdě, hledání výmluv a chyb na druhém - všechny tyto nešvary párové komunikace vedou k jedinému nevyhnutelnému konci: k rozpadu vztahu, ať už má podobu rozvodu, rozchodu nebo „jen“ vzájemného odcizení... Ale existuje nějaká alternativa? Jak se prosadit bez nátlaku? Jak dosáhnout řešení sporů bez konfliktů?

Velká láska vychází ze sebelásky - Lucie Bouzková, 14.30 - 15.20 Lucie

Jak vytvořit svobodnější a láskyplný dlouhodobý vztah, bez závislostí a očekávání? Jedním z důvodů ke vztahu bývá touha, aby nás partner udělal šťastnými. Časem se ale z každého vztahu pocit naplnění skrze partnera začne vytrácet a začneme pochybovat o naší volbě, protože on nám už nedává, co potřebujeme. Obviňujeme partnera, ale skutečným důvodem našich vnitřních pocitů není on, ale vztah, který máme sami k sobě - sebeláska. Čím horší je vztah k sobě, tím vyšší jsou očekávání na partnera a hlubší zklamání, když "selhává", a o to větší je nesvoboda obou v páru. Láska se proměňuje v nudu,  závislost, nebo snahu o únik. Tak funguje 95 % dnešních vztahů.

 

Když vztahy chřadnou - Pavel Špatenka, 15.30 - 16.20 Pavel

Co dělat, když vztahy chřadnou a žádný ze známých způsobů, jak to napravit, nefunguje? Pohled na vztahy prizmatem hlubinné psychologie odkrývá nevědomou stránku vztahů a ukazuje na možnosti jak pracovat s opakujícími se vztahovými krizemi a konflikty, když běžné způsoby léčení nefungují.

 

Mediální partneři akce

marianne-logo.jpgradio-1.jpgpsychologie.cz.jpg

Počet míst na festival zdravé vztahy je omezen, proto si prosím rezervujete místo co nejdříve!

 

Registrace