Ohlédnutí za zářijovou diskusí na téma Jak se ,,balí” v Česku v 21.století?

Ohlédnutí za zářijovou diskusí na téma Jak se ,,balí” v Česku v 21.století?

Úhel pohledu

Ohlédnutí za zářijovou diskusí na téma Jak se ,,balí” v Česku v 21.století?

Praha – Ve středu 17. září proběhl v prostoru Era svět osmý díl pořadu Úhel pohledu na téma Jak se ,,balí” v Česku v 21.století? Atmosféra byla uvolněná, pozitivní, příjemná. Stejně tak vhodná pro obohacující, inteligentní a věcnou diskusi, kterou svými pohledy doplnili skvělí hosté jako sex koučka Julie Gaia Poupětová, majitelka agentury Náhoda Veronika Vinterová, kouč a spolumajitel online seznamky ELITE Date Jan Patrman, psycholog a rodinný poradce Pavel Rataj a marketingový manažer gay a lesbické seznamky iBoys.cz a iGirsl.cz Jiří Koubek.

jaksebalivcesku1.jpg

V úvodu diskuse nás mladá moderátorka Barbora Klárová seznamila s několika zajímavými statistikami, které například říkají, že na druhém rande dochází k líbání, na čtvrtém rande jdeme s partnerem do postele, na 14 rande (při ohledu na interval 2 rande v týdnu) tedy po sedmi týdnech dochází k vyznání lásky, ovšem již po třech týdnech představujeme partnera rodičům.     

Otázek a podtémat k diskusi bylo mnoho. Odstartovali jsme ji hned tím, že jsme se zeptali, koho se takové balení vlastně týká? ,,Balení není jen činností nezadaných, ale naopak i lidí, kteří hledají někoho jen čistě na sex, hledají si takového partnera, jakého si na to přejí,” potvrdila ze své praxe Julie Gaia Poupětová. Majitelka seznamovací agentury pro bonitní klientelu Veronika Vinterová naopak uvedla, že se snaží podporovat seznamování především nezadaných a to například tím způsobem, že u svých klientů ověřují některé informace přes občanský průkaz. Jiří Koubek, zástupce gay a lesbické seznamky pak doplnil, že u nich pravost těchto údajů neověřují už jen proto, že homosexuálové nemají u nás možnost běžné svatby a registrované partnerství nelze u každého zapsat do průkazu.

jaksebalivcesku2.jpg
Přišla řeč také na hlavní kritéria k výběru partnera. ,,Je nutné vnímat realitu virtuální a skutečnou. V 21. století má virtuální svět sice ohromnou sílu, ale v nás stále zůstává to živočišné a přirozené. Jen mít tu odvahu,” upozornil psycholog Pavel Rataj. Podle jeho slov však především musíme mít potřebu se vůbec seznámit. Pokud tato potřeba není, nejsme ani oslovitelní ani neoslovujeme, a to jak v reálném, tak virtuálním prostoru.

jaksebalivcesku3.jpg
Na to navázal kouč Jan Patrman, který zdůraznil roli internetových seznamek v dnešní době. ,,Internetové seznamky nám usnadňují a rozšiřují možnosti. Především nám ale ulehčují bolest z odmítnutí. Můžeme se skrýt za jakýsi závoj anonymity. Také si myslím, že trend seznamek roste právě proto, že žijeme v hektické době a málokdo má po práci chuť a čas se jít někam seznamovat.”

jaksebalivcesku4.jpg
V diskusi jsme nakousli další zajímavá podtémata a otevřeli otázky jako je udržení vztahu ať už z pohledu psychologického či sexuálního, zda funguje vztah bez prvotní zamilovanosti, jak podle průzkumů vypadá ideální partner, proč je 30% procent mladých lidí dnes single, zda by se děti měly ve školách učit o partnerství a sexualitě a mnoho dalších.  

 

 Záznam celé diskuse můžete zhlédnout zde.

 
JAN PATRMAN - kouč a spolumajitel největší prémiové české seznamky ELITE Date. 
http://www.janpatrman.cz, http://www.Elitedate.cz