Co nikdy nedělat po rozchodu?

Co nikdy nedělat po rozchodu?

Rozchod je jistě bolestivá záležitost. Jste zklamaní, smutní a možná i naštvaní. Vztah, do kterého jste investovali tolik času a prostředků, najednou skončil. Pocit konce přepadne mnoho lidí. Rozchod se dá ale zvládnout i elegantně a s minimálními  ztrátami. Stejně tak se ale dá i naprosto prohrát. Čemu byste se tedy měli při rozchodu i po něm za každou cenu vyhnout?

Hysterický pláč

Plakat určitě můžete. Slzy jsou v pořádku. Rozchod je rozchod a je zcela pochopitelné cítít smutek. Jestliže ale začnete lkát, hroutit se a nejlépe ještě žadonit toho druhého, aby vás neopouštěl, nebo si něco uděláte, to už je něco jiného. Ponížíte sami sebe a toho druhého jen utvrdíte ve správnosti jeho rozhodnutí rozejít se. Navíc, bez ohledu na to, co tvrdí filmy, pláč většinou není estetická záležitost. Slzy nepotlačujte, vyhněte se ale zbytečným hysterickým scénám či opíjení se na žal.

Vyhrožování násilím

Nezáleží na tom, jestli vyhrožujete sebevraždou, nebo tím, že ublížíte tomu druhému. Je sice možné, že dosáhnete svého, tedy, že zůstanete spolu. Ale jen svým způsobem. Strach o vlastní bezpečí nebo pocit viny nejsou pocity, na kterých lze vybudovat vztah. Pohrůžka násilím je známka slabosti, nikoliv argument pro záchranu vašeho vztahu.

Teror

I když samotný rozchod jste zvládli důstojně, rozhodnete se pomstít? Pomlouvat expartnera u společných známých, posílat mu nenávistné SMS, nebo ho dokonce sledovat? Nakrátko vám to možná pomůže. Ulevíte si. Z dlouhodobého hlediska si ale zaděláváte na skutečný problém. I když jste zranění, nedává vám to žádné právo bývalou polovičku terorizovat. Díky tomu vás také dost pravděpodobně začne nenávidět. A sami sebe odsoudíte k bolesti, kterou vám rozchod způsobil.

Nová láska nebo náhradník?

Jakmile zajdete za roh, začnete shánět náhradu? Vykládáte po známých, že jste to vlastně byli VY, kdo se rozešel? Podobný případ jako u teroru. Ublížíte hlavně sami sobě. Váš bývalý partner nad vaším chováním nanejvýše tak protočí oči. Vy se ale užírat smutkem, vztekem a nenávistí nepřestanete. V náhradě spásu nenajdete. Ublížíte jak „náhradníkovi“, tak sobě.


Podobné články

Jak pečovat o vztah?

Naše babičky a dědečkové žili / žijí ve vztahu, který je běžně delší než padesát let. V dnešní době jsou lidé vděčni za to, že jim láska vydrží alespoň pět nebo deset let. Jak jen to prarodiče dělají? Máme pro vás několik rad, kterých byste se měli držet, aby vám váš vztah také vydržel.

Dejte sbohem myšlenkám na ex

Máte za sebou rozchod plný slz a vzteku? Nedaří se vám na svého/svou ex zapomenout? Tyhle krušné okamžiky zažije většina lidí alespoň jednou za život. Poradíme vám, jak zapomenout na minulost a jak jít vstříc nové budoucnosti.

Nečekané sexy vlastnosti u mužů

Nahlédnout do ženského srdce je někdy pěkně náročné. Ženy totiž mluví jen o tom, o čem mluvit chtějí. Také byste se chtěl konečně dozvědět, co ženy považují u mužů za sexy? Čtěte a dozvíte se!

5 znaků zdravého vztahu

Existuje několik typů partnerských vztahů. Ne všechny jsou zničující. Bohužel jen velmi málo z nich je dlouhodobě udržitelných a jen jeden jediný je skutečně zdravý, nadějný a dlouhodobý. Myslíte si, že právě takový máte se svým miláčkem i vy? Zkuste si udělat náš „test“! Pokud na následujících 5 bodů odpovíte minimálně 4x ano, gratulujeme. Pokud ne, máte ještě na čem pracovat.

Co zabíjí vaše vztahy?

V mládí je poměrně snadné se zamilovat. Vše prožíváte intenzivně a s vášní. Pokud se něco stane, rozcházíte se a prakticky vzápětí si najdete nový vztah a znovu prožíváte tu neuvěřitelnou vášeň. Jenže jak utíká čas, toužíte čím dál více po pravé lásce. Také máte ten pocit, že lásky přicházejí a zase odcházejí a vy neustále někoho hledáte? Možná si do vztahu pouštíte „jedy“, které váš vztah postupně zabíjí! Které to jsou

Stanovte si hranice ve vztahu

Ne nadarmo se říká, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Platí to i ve vztazích. Každý máme svůj prostor a své hranice, za které nás nikdo nesmí tlačit. Určitý čas můžete dělat ústupky, ale pokud vás partner omezuje pravidelně, věřte, že to váš vztah zničí. Nebojte se proto stanovit ve vztahu určité hranice, za které váš partner nesmí. Prospějete tím oběma. Podívejte se na tři jednoduché kroky, jak docílit spokojeného vztahu.

Nejnovější články

Novoroční předsevzetí pro váš pohodový vztah

Máte pocit, že váš vztah není úplně ideální a je zapotřebí na něm trochu zapracovat? Nebo si myslíte, že je na čase začít nový rok nějakým novým partnerským soužitím? Pokud vám až doposud vaše vztahy příliš nevycházely, začněte k nim přistupovat trochu jinak. Třeba právě tím, že si dáte letos nějaké novoroční předsevzetí a změníte něco na svém pohledu na partnerství, začnou být vaše vztahy ideálními.

7 znamení, že jste našli svou pravou lásku

Chodíte s někým a zajímalo by vás, jestli jste pro sebe ti praví? Nebo třeba uvažujete o manželství? Podívejte se na 7 znamení, podle kterých bezpečně poznáte, že jste našli svou pravou lásku.

Jak poznat, že jste v nevyrovnaném vztahu

Závislý vztah je ten, kde partneři nemohou existovat jeden bez druhého. Doslova, svoji identitu zakládáte na vašem vzájemném vztahu a na tom, jak se chová vaše polovička. Uvázli jste v podobném kolotoči, kdy je jeden z vás vždy víc než ten druhý? Položte si následující otázky a zjistěte to.

5 znamení, že váš vztah na dálku nevydrží

V posledním roce a půl si mnoho lidí vyzkoušelo vztah na dálku. Ať už v jednom takovém jste, nebo jste se během karantény teprve seznámili, položte si otázku, zda právě váš vztah vzdálenost vydrží!

Teorie citové vazby: Naučte se pracovat se svým typem

Teorie citové vazby rozebírá, jak zacházíme se vztahy. Zjednodušeně řečeno podle jednoho ze čtyř typů poznáte, jak nahlížíte na vztahy a jak tedy zacházíte se svým miláčkem i sami se sebou. Každý typ má také své silné a slabé stránky. Podívejte se, jak co nejvíc vytěžit ze svých silných stránek a jak bojovat se slabšími stránkami svého typu.

Teorie citové vazby: Jak navazujete vztahy? TEST

Tahle teorie z psychologie může vysvětlit hodně o tom, jak navazujeme a zacházíme se vztahy. Proč nás přitahují určití lidé, proč naše vztahy uspějí, nebo selžou a proč se podobné vzorce problémů objevují v našich vztazích znovu a znovu.