Děti z předchozího vztahu

Děti z předchozího vztahu

Vzhledem k tomu, že se počet rozvedených párů neustále zvyšuje, není nic neobvyklého, že se po rozvodu zamilujete do  někoho, kdo má z předchozího vztahu (manželství) jedno nebo více dětí. Jak se s „cizími“ dětmi sblížit? Je to snadné nebo vám dokažou děti vašeho partnera udělat ze života peklo?



To, že si nový partner neporozumí s vašimi dětmi nebo naopak vaše děti s ním / s ní, je zcela běžnou praxí. Problém může nastat i ve chvíli, kdy si neporozumí vaše děti s dětmi vašeho partnera. A takové situace také  nejsou vůbec ojedinělé. Co tedy dělat, abyste si mohli nové lásky užívat bez starostí a zbytečných problémů? Čtěte a dozvíte se!

Děti nikdy nesrovnávejte ani neupřednostňujte

Přestože se vám zdá logické mít své vlastní děti radši než děti „cizí“, nedělejte to. Nesnažte se upřednostňovat své děti před dětmi vašeho partnera / vaší partnerky. Takové chování nikdy nebudete dělat dobrotu. Pokud je to jen trochu možné, považujte všechny děti, které nyní žijí ve vaší společné domácnosti za rovnocenné. Nikdy je nesrovnávejte a neřešte, že vaše děti jsou šikovnější, hodnější, chytřejší..., než děti vašeho partnera. Nedělejte mezi nimi rozdíly, nesnažte se je popudit proti sobě. Věříme, že to může být velice složité, jelikož některé děti jdou klidné a bezproblémové, zatímco ty druhé mohou být jejich pravým opakem. Snažte se jim situaci vysvětlit a snažte se jim porozumět. Jedině tak máte šanci na klidný život v „nové rodině“.

Nevnucujte se, čekejte

Dětem trvá poměrně dlouhou dobu, než přijmou nového partnera své matky / novou partnerku svého otce. Je to zcela normální. Každé dítě si přeje, aby jeho původní rodina zůstala rodinou a k rozvodu nikdy nedošlo. Bohužel, pokud se rodiče rozvedou, děti si sebou tyto negativní zážitky a emoce nesou do dalšího života. Věřte, že je velmi těžké smířit se s tím, že už rodiče nejsou pár a každý si k sobě našel někoho jiného. Dejte dítěti prostor, aby si na tuto novou skutečnost zvyklo. Stýkejte se nejprve pouze vy dva – bez dětí. Se stěhováním nějaký čas počkejte. Intimnosti si také ponechávejte až na chvíle, kdy vás děti neuvidí. Není potřeba vyvoválat v dětech další emoce, se kterými si neumí poradit. Dejte dětem dostatečně najevo, že je stále milujete a že není důvod k žárlivosti.

Nekupujte si děti

Nikdy se nesnažte své, ani „cizí“ děti uplácet. A teď nemáme na mysli jen penězmi, ale ani drahými dárky. Je možné, že to na ně chvíli platit bude. Později by se to však mohlo obrátit proti vám. Děti potřebují čas. Snažte se řešit každou napjatou situaci v klidu. Buďte trpěliví. Nekřičte na ně zbytečně kvůli tomu, že nechtějí vaši novou lásku přijmout. Ušetřete si zbytečné hysterické výlevy a výčitky. Touto cestou se ke klidu v rodině nepropracujete.

Snažte se najít společné zájmy

Ani tento úkol nemusí být z počátku jednoduchý. Pokud to nepůjde hned „jako po másle“, nevzdávejte to a snažte se nějaký společný zájem najít. Podporujte dítě v tom, co ho baví a co má opravdu rádo. Pokud miluje nějaký sport, nechte ho chodit na tréninky, choďte tam s ním, jezděte společně na závody, sledujte televizní sportovní zápasy, atd. Jakmile dítě zjistí, že se o něj skutečně zajímáte,  věřte, že se jeho pohled na vás změní k lepšímu. A o tom vám přeci v novém vztahu jde především.

Snažte se být přítelem

Děti z vás nesmí mít pocit, že je ohrožujete nebo že s nima chcete o jejich tátu / mámu bojovat. Dovolte tedy dětem, aby vás blíže poznaly. Nebuďte jejich „nový rodič“, buďte jim spíše přítelem. Autoritu ponechte především na biologickém rodiči.  
 
Berte všechny výše zmiňované rady vážně, protože jinak po čase vztahu zjistíte, že přestože je váš partner dokonalý a vy si život bez něj neumíte představit, nedokážete žít v souladu s jeho dětmi. V takovém případě by vás mohlo v novém partnerství / manželství čekat opravdické peklo. Pak už si jen přejte, aby vaše nové soužití bylo co nejvíce pohodové.


Podobné články

Žárlivost aneb jaký je život s žárlivcem nebo žárlivkou

Co je to žárlivost? Jak se projevuje? Je žárlivost zdravým projevem lásky nebo se jedná spíše o vlastnost, která partnerský vztah zabíjí? Jak se liší ženská a mužská žárlivost?  Z čeho žárlivost pramení? … a mnoho dalšího na téma žárlivost najdete v tomto článku.

Starší ženy a mladší muži

Na tom, že mají muži výrazně mladší partnerky, není nic divného. Na opačné páry, tedy starší ženu se „zajíčkem“, ale společnost stále pohlíží tak trochu skrze prsty. Patříte mezi ně i vy? Dámy, líbí se vám mladší muži? Pánové, oceníte spíše starší partnerku? Nejdůležitější je, že na tom není vůbec nic špatného! Všechno má ale bohužel své výhody a nevýhody. Přečtěte si jaké.

Láska v důchodu

Láska kvete v každém věku. Tohle přísloví znáte určitě všichni. O jeho pravdivosti už, ale mnoho z vás pochybuje. Proč? Vždyť přece nezáleží na tom, kolik vám a vašemu partnerovi je. Jestli je mladší nebo starší, jestli jste stejně staří nebo je mezi vámi velký věkový rozdíl. Hlavní je, abyste si spolu rozuměli a bylo vám společně hezky!

I single život má svá pozitiva

Ať už žijete single životem z jakéhokoliv důvodu, snažte se z něj co nejvíce vytěžit. V tu chvíli je jedno, zda jste se na tuto cestu dali dobrovolně, zda vás opustila vaše velká láska či zda vámi vybraný partner není momentálně volný. Single život nemusí spočívat v tom, že doma brečíte do polštáře a litujete se, že nemáte partnera / partnerku. Single život je takový, jaký si ho uděláte. Snažte se tedy „svobodný život“ vychutnávat plnými doušky. Máte na to čas do doby, než se do někoho zase zamilujete.

Rozchod přes internet

Mnoho lidí zastává v dnešní době názor, že rozejít se po internetu, není vlastně nic špatného. Vždyť, tolik lidí se přes něj seznamuje, tak proč se s jeho pomocí i nerozejít? Jenže ještě nedávno byl rozchod touto neosobní formou brán jako největší zbabělost. Dnes už to neplatí tak striktně. Co lze při internetovém rozchodu ještě tolerovat a co nikoliv?

Vypěstujte svůj vztah

Hledáte nový vztah? Nebo pátráte po něčem, co vám pomůže vybudovat váš stávající vztah? Občas se zdá, že jsme úplně zapomněli na způsob, jakým z obyčejného setkání vypěstovat lásku. Nebo alespoň přátelství. Přitom ve škole nebo v zaměstnání to jde tak snadno! Ovšem když nám na něčem záleží, zpravidla začneme věci komplikovat. Osvojte si tyto jednoduché kroky a už nikdy neztraťte příležitost budovat potenciální vztah.

Nejnovější články

Novoroční předsevzetí pro váš pohodový vztah

Máte pocit, že váš vztah není úplně ideální a je zapotřebí na něm trochu zapracovat? Nebo si myslíte, že je na čase začít nový rok nějakým novým partnerským soužitím? Pokud vám až doposud vaše vztahy příliš nevycházely, začněte k nim přistupovat trochu jinak. Třeba právě tím, že si dáte letos nějaké novoroční předsevzetí a změníte něco na svém pohledu na partnerství, začnou být vaše vztahy ideálními.

7 znamení, že jste našli svou pravou lásku

Chodíte s někým a zajímalo by vás, jestli jste pro sebe ti praví? Nebo třeba uvažujete o manželství? Podívejte se na 7 znamení, podle kterých bezpečně poznáte, že jste našli svou pravou lásku.

Jak poznat, že jste v nevyrovnaném vztahu

Závislý vztah je ten, kde partneři nemohou existovat jeden bez druhého. Doslova, svoji identitu zakládáte na vašem vzájemném vztahu a na tom, jak se chová vaše polovička. Uvázli jste v podobném kolotoči, kdy je jeden z vás vždy víc než ten druhý? Položte si následující otázky a zjistěte to.

5 znamení, že váš vztah na dálku nevydrží

V posledním roce a půl si mnoho lidí vyzkoušelo vztah na dálku. Ať už v jednom takovém jste, nebo jste se během karantény teprve seznámili, položte si otázku, zda právě váš vztah vzdálenost vydrží!

Teorie citové vazby: Naučte se pracovat se svým typem

Teorie citové vazby rozebírá, jak zacházíme se vztahy. Zjednodušeně řečeno podle jednoho ze čtyř typů poznáte, jak nahlížíte na vztahy a jak tedy zacházíte se svým miláčkem i sami se sebou. Každý typ má také své silné a slabé stránky. Podívejte se, jak co nejvíc vytěžit ze svých silných stránek a jak bojovat se slabšími stránkami svého typu.

Teorie citové vazby: Jak navazujete vztahy? TEST

Tahle teorie z psychologie může vysvětlit hodně o tom, jak navazujeme a zacházíme se vztahy. Proč nás přitahují určití lidé, proč naše vztahy uspějí, nebo selžou a proč se podobné vzorce problémů objevují v našich vztazích znovu a znovu.