Odpovědi na nejčastější otázky o seznamkách

Odpovědi na nejčastější otázky o seznamkách

Nejlepší možností, jak se seznámit, je najít si partnera / partnerku online. Ale kterou seznamku vybrat? Podívejte se na nejčastější dotazy týkající se seznamování.

Otázek na nejlepší seznamku vyvstává hned několik. Co přesně hledáte? Jak online seznamky porovnat? Na kterou seznamku se přihlásit? Na placenou nebo na seznamku zdarma? Kdy to případně vzdát? Už po prvním neúspěchu nebo po dvacátém? Přihlásit se jinam, nebo jen zlepšit profil? ….

Pokud stále tápete, už nemusíte. Odpovíme vám na všechny otázky, které jen můžete mít.

Seznamku zdarma nebo placenou?

Pokud s online seznamováním teprve začínáte, chcete si pravděpodobně nejprve vyzkoušet, co celé to internetové seznamování vlastně obnáší. Hlavní rozdíl (kromě samotného placení) mezi nimi je to, že na seznamkách zdarma je zpravidla více uživatelů. Placené jsou zase spolehlivější.

Spolehlivost je užitečnější, pokud chcete najít někoho na celý život. Solidní jsou nejen uživatelé – myslí to se seznámením vážně, ale i seznamky jako takové. Provozovatelé do ní investují, neustále vylepšují služby, které svým uživatelům poskytují a starají se o své uživatele nebo o vás.

Při rozhodování se nad placenou seznamkou také podívejte na možnosti placení. Některé seznamky mají vstupní poplatek, bez kterého se vůbec nepřihlásíte. To odradí vtipálky, úchyly, většinu podvodníků a osoby, které berou seznamování jen jako způsob, jak trávit nudné večery. Jiné, včetně ELITE Date, požadují zaplacení členství až ve chvíli, kdy víte, že vám seznamka vyhovuje a chcete na ní začít s uživateli komunikovat. Zaplacením získáte výhody jako možnost prohlédnout si fotografie protějšku, číst a psát zprávy, dostanete lepší shody na základě vašich profilů a tak dál.

Známou, nebo neznámou seznamku?

Porovnat všechny seznamky se nedají, protože jich existuje příliš mnoho. Měli byste se tedy zaměřovat spíše na „staré známé firmy“, nebo vyzkoušet „moderní novinky“? Známé seznamky mají punc kvality už proto, že si mezi množstvím ostatních vydobyly své místo na trhu. Aneb evidentně dělají něco správně, když je zná tolik lidí.

Výhoda také je, že čistě obchodně si musejí udržovat pověst. Žádných extrémních změn nebo požadavků se na nich nedočkáte. Pokud se něco už semele, tím spíš se to dozvíte a můžete se hned buď odhlásit, nebo vůbec neregistrovat.

Než ale vůbec začnete cokoli hledat, vyberte si vy sami, co chcete. Je lehčí hledat seznamku, která splňuje vaše požadavky, než abyste až na seznamce zjišťovali, co vlastně ve svém protějšku hledáte. A pak byli zklamaní, protože tahle první seznamka nesplňuje vaše požadavky.

Opačné pohlaví, nebo to stejné?

Zda hledáte partnera opačného pohlaví, nebo stejného, nejspíš už dávno víte. Ale kde hledat? Seznamky pro heterosexuální páry najdete snadno přes vyhledávač. Gay seznamky není na druhou stranu tak snadné najít.

Projděte Google obchod a Apple Store kvůli aplikacím. Těch je obecně mnohem více než obyčejných seznamek a budete mít mnohem snazší práci. Nejznámější pro gaye jsou Planetromeo a Grinder, pro lesbičky Spicy nebo Zoe. Jako obecná (pro všechny z LGBT komunity) se vám může líbit Taimi.

Hledáte dlouhodobé seznámení, nebo sex?

Když to hodně zjednodušíme, pro dlouhodobé seznámení si vyberte seznamku placenou, pro hledání sexu na jednu noc neplacenou. Je to samozřejmě mnohem komplikovanější, ale pro prvotní představu to postačí.

Při hledání seznamky na dlouhodobé seznámení si dejte víc záležet. U sex seznamek si vyberte jednu, která se vám líbí (i když vědomě nevíte proč), vyplňte anonymní (!) miniprofil a čekejte. U sex seznamek si chraňte soukromí mnohem ostražitěji. A hlavně se řiďte rozumem a intuicí, až se budete seznamovat a scházet.

U dlouhodobých seznámení je to běh na delší lokte, práce se vám ale nakonec vyplatí. Hledáte si koneckonců lásku na celý zbytek život, takže to neuspěchejte už od toho vybírání seznamky.

Přes internet, nebo aplikaci?

V jádru moc nezáleží, jestli si chcete stáhnout aplikaci, nebo se přihlašovat klasicky přes prohlížeč. Snad jen technicky. Klasická internetová seznamka je snadná na počítači, pokud raději operujete přes mobil, prohledejte možnosti aplikací. (Ne, Tinder není jediná aplikace.) Na mobilu jsou mnohem snazší, chodí vám upozornění a pravděpodobně se vám bude pohodlněji komunikovat.

Aplikace také bývají specifičtější, hodí se vám tedy, pokud hledáte konkrétní charakteristiky a / nebo jste jedineční také vy sami. Můžete najít aplikaci, kde se seznamujete podle místa, technologických znalostí, zájmů, naopak toho, co nenávidíte, nebo dle toho, že jezdíte na čtyřkolce, hledáte někoho ve stejném pracovním oboru…

Jak je seznamka aktivní?

Než se přihlásíte, omrkněte, jak moc je vámi zvolená seznamka aktivní. Má nové členy? Jak velká je základna? Má seznamka updaty, případně publikuje pravidelně informace, články apod.? Pravidelné aktualizace a vylepšování je znak, že se admini o svou seznamku starají. Lidé.cz mohou být uživatelsky příjemní, ale už jsou „mimo hru“. Nenajdete tam nikoho na vážné chození a pravděpodobně ani na oboustranně výhodný sex.

Kde hledat?

Nakonec se podíváme na to, kde vlastně hledat. Už jsme zmiňovali jednoduše Google, Seznam a další, jinou možností je Apple Store, Microsoft Store, jakoukoli službu využíváte.

Nezapomínejte na Facebook a jiné sociální sítě. I tady snáze než přes vyhledávač najdete specifické seznamky. Jen pro příklad Moto seznamka Morava, Seznámení Praha, Seznámení v MHD vám pomůže najít člověka, který vás zaujal při cestě hromadnou dopravou, Seznamka Ostrava, Skupina ona hledá jeho…

Závěrem

Online seznamování je stejně validní jako to naživo. V současné době je lehčí a bezpečnější seznamovat se přes internet. Ať už hledáte někoho na celý život, nebo jen povyražení na jednu noc, seznamky jsou ideální možností, jak potkat svou dokonalou partii. Směle se vrhněte do víru internetového seznamování.


Podobné články

Seznamka pro společnou dovolenou

Toužíte si letos pořádně odpočinout? Chtěli byste jet na dovolenou, ale nemáte s kým? Seznamte se s člověkem, který chce totéž. Na internetu je mnoho seznamek, které vám dopomohou najít parťáka pro cestování. Poradíme vám, jak hledat.

Kam na rande v zimě?

Nevíte, kam byste se vypravili v těchto chladných dnech na rande? Večeře a divadla už vás nebaví? Máme pro vás pár nápadů na skvělé rande uprostřed zimy!

Buďte sexy na podpatcích

Není žádným tajemstvím, že pánové na ženách milují podpatky. Proč tedy tuhle výhodu nevyužít? Podpatky vám nádherně prodlouží nohy, vykouzlí pro vás hezčí chůzi a každý se za vámi tím spíše otočí. Nestačí vám to? Podívejte se, jak vám podpatky mohou pomoci k seznámení.

Nejčastější chyby v profilech

Když se poprvé přihlásíte na seznamku, pravděpodobně si nejste jisti tím, co všechno do profilu napsat a co raději vynechat. A jak je to s fotografiemi? Máte odpovídat na osobní otázky, nebo ne? Co dělat, když se vám delší dobu nikdo neozývá? Prozradíme vám nejčastější chyby, které uživatelé seznamek dělají. Vyhněte se jim a hned uvidíte výsledek!

Mám právo na lásku, když nejsem krásná?

Dnešní trend krásy diktuje být mladý, štíhlý a pohledný. Časopisy jsou plné dokonalých párů a televize zrovna tak. I v reklamách vystupují pouze atraktivní lidé. V lidech to zanechává pocit, že na světě existují jen „superlidé“. To je, ale omyl!

I senioři mají právo na lásku

Ani v pokročilém věku nechtějí žít lidé sami. A protože platí pravidlo, že láska kvete v každém věku, snaží se i senioři najít někoho, s kým ještě prožijí celou řadu hezkých chvilek. Problém bývá často v tom, že se starší lidé seznamování bojí. Jak si mají hledat partnera, když už nechodí do práce nebo do společnosti tak často jako dříve? Co na to řekne jejich okolí?  Je vhodné po smrti partnera začínat ještě nějaký nový vztah? Neřešte okolí, myslete na sebe. Možností je mnoho. Pojďme se na ně podívat!

Nejnovější články

Zase oči pro pláč. Co udělat, aby vztah tentokrát vyšel.

Opět bolavé srdce a pocity zoufalství, že toho svého osudového partnera snad nikdy nepotkám. Přichází ztráta víry, že všichni jsou stejní a je lepší být sám. Pořád dokola stejná písnička, hádky, neporozumění, manipulace, nevěra.. co dál?

Vyvarujte se těchto chyb při seznamování

Najít si životní lásku není vůbec jednoduché. Chcete se pokud možno vyvarovat slepých uliček a seznámit se s životní láskou co nejdříve? Vyvarujte se následujících chyb.

ELITE Date na TV Prima NEWS radí, na co si dát pozor při seznamování

Vzhledem k tomu, že se neustále množí případy, kdy lidé toužící po lásce, podlehnou sladkým řečem podvodníků a následně jim pošlou na účet nemalé finanční částky, rozhodli jsme se, že budeme varovat uživatele touto cestou.

Zadarmo, nebo zaplatit? Jakou seznamku si vybrat

Seznamky frčí. Nahrává tomu doba jako taková, seznámit se přes internet je zkrátka praktické, tak současná situace, totiž covid. Jako první otázka při hledání seznamky ovšem vykoukne: Zdarma, nebo placenou? Obě mají své výhody a nevýhody. Pojďme je probrat trochu blíže a pomoci vám se rozhodnout.

Jděte naproti seznámení. Jak se nejčastěji zamilováváme?

Seznamování je komplikovaná hra, ze které se častěji vyklube neúspěch než úspěch. Přesto ji všichni rádi hrajeme. Pojďte seznámení s vaší životní láskou naproti a podívejte se, jak se vlastně můžete zamilovat.

Seznámení se ženou

Profily se vám zdají jeden jako druhý, ale vy byste rád seznámil s nějakou normální příjemnou ženou. Je to tak? Chcete vědět, jak vyhodnotit profil, abyste se už nespálil a podařilo se vám konečně najít tu pravou? Jak najít ideální kandidátku už z prvního pohledu na její profilovou fotku?  Podívejte se, jak se zorientovat a už nikdy se nesplést!