Odpovědi na nejčastější otázky o seznamkách

Odpovědi na nejčastější otázky o seznamkách

Nejlepší možností, jak se seznámit, je najít si partnera / partnerku online. Ale kterou seznamku vybrat? Podívejte se na nejčastější dotazy týkající se seznamování.

Otázek na nejlepší seznamku vyvstává hned několik. Co přesně hledáte? Jak online seznamky porovnat? Na kterou seznamku se přihlásit? Na placenou nebo na seznamku zdarma? Kdy to případně vzdát? Už po prvním neúspěchu nebo po dvacátém? Přihlásit se jinam, nebo jen zlepšit profil? ….

Pokud stále tápete, už nemusíte. Odpovíme vám na všechny otázky, které jen můžete mít.

Seznamku zdarma nebo placenou?

Pokud s online seznamováním teprve začínáte, chcete si pravděpodobně nejprve vyzkoušet, co celé to internetové seznamování vlastně obnáší. Hlavní rozdíl (kromě samotného placení) mezi nimi je to, že na seznamkách zdarma je zpravidla více uživatelů. Placené jsou zase spolehlivější.

Spolehlivost je užitečnější, pokud chcete najít někoho na celý život. Solidní jsou nejen uživatelé – myslí to se seznámením vážně, ale i seznamky jako takové. Provozovatelé do ní investují, neustále vylepšují služby, které svým uživatelům poskytují a starají se o své uživatele nebo o vás.

Při rozhodování se nad placenou seznamkou také podívejte na možnosti placení. Některé seznamky mají vstupní poplatek, bez kterého se vůbec nepřihlásíte. To odradí vtipálky, úchyly, většinu podvodníků a osoby, které berou seznamování jen jako způsob, jak trávit nudné večery. Jiné, včetně ELITE Date, požadují zaplacení členství až ve chvíli, kdy víte, že vám seznamka vyhovuje a chcete na ní začít s uživateli komunikovat. Zaplacením získáte výhody jako možnost prohlédnout si fotografie protějšku, číst a psát zprávy, dostanete lepší shody na základě vašich profilů a tak dál.

Známou, nebo neznámou seznamku?

Porovnat všechny seznamky se nedají, protože jich existuje příliš mnoho. Měli byste se tedy zaměřovat spíše na „staré známé firmy“, nebo vyzkoušet „moderní novinky“? Známé seznamky mají punc kvality už proto, že si mezi množstvím ostatních vydobyly své místo na trhu. Aneb evidentně dělají něco správně, když je zná tolik lidí.

Výhoda také je, že čistě obchodně si musejí udržovat pověst. Žádných extrémních změn nebo požadavků se na nich nedočkáte. Pokud se něco už semele, tím spíš se to dozvíte a můžete se hned buď odhlásit, nebo vůbec neregistrovat.

Než ale vůbec začnete cokoli hledat, vyberte si vy sami, co chcete. Je lehčí hledat seznamku, která splňuje vaše požadavky, než abyste až na seznamce zjišťovali, co vlastně ve svém protějšku hledáte. A pak byli zklamaní, protože tahle první seznamka nesplňuje vaše požadavky.

Opačné pohlaví, nebo to stejné?

Zda hledáte partnera opačného pohlaví, nebo stejného, nejspíš už dávno víte. Ale kde hledat? Seznamky pro heterosexuální páry najdete snadno přes vyhledávač. Gay seznamky není na druhou stranu tak snadné najít.

Projděte Google obchod a Apple Store kvůli aplikacím. Těch je obecně mnohem více než obyčejných seznamek a budete mít mnohem snazší práci. Nejznámější pro gaye jsou Planetromeo a Grinder, pro lesbičky Spicy nebo Zoe. Jako obecná (pro všechny z LGBT komunity) se vám může líbit Taimi.

Hledáte dlouhodobé seznámení, nebo sex?

Když to hodně zjednodušíme, pro dlouhodobé seznámení si vyberte seznamku placenou, pro hledání sexu na jednu noc neplacenou. Je to samozřejmě mnohem komplikovanější, ale pro prvotní představu to postačí.

Při hledání seznamky na dlouhodobé seznámení si dejte víc záležet. U sex seznamek si vyberte jednu, která se vám líbí (i když vědomě nevíte proč), vyplňte anonymní (!) miniprofil a čekejte. U sex seznamek si chraňte soukromí mnohem ostražitěji. A hlavně se řiďte rozumem a intuicí, až se budete seznamovat a scházet.

U dlouhodobých seznámení je to běh na delší lokte, práce se vám ale nakonec vyplatí. Hledáte si koneckonců lásku na celý zbytek život, takže to neuspěchejte už od toho vybírání seznamky.

Přes internet, nebo aplikaci?

V jádru moc nezáleží, jestli si chcete stáhnout aplikaci, nebo se přihlašovat klasicky přes prohlížeč. Snad jen technicky. Klasická internetová seznamka je snadná na počítači, pokud raději operujete přes mobil, prohledejte možnosti aplikací. (Ne, Tinder není jediná aplikace.) Na mobilu jsou mnohem snazší, chodí vám upozornění a pravděpodobně se vám bude pohodlněji komunikovat.

Aplikace také bývají specifičtější, hodí se vám tedy, pokud hledáte konkrétní charakteristiky a / nebo jste jedineční také vy sami. Můžete najít aplikaci, kde se seznamujete podle místa, technologických znalostí, zájmů, naopak toho, co nenávidíte, nebo dle toho, že jezdíte na čtyřkolce, hledáte někoho ve stejném pracovním oboru…

Jak je seznamka aktivní?

Než se přihlásíte, omrkněte, jak moc je vámi zvolená seznamka aktivní. Má nové členy? Jak velká je základna? Má seznamka updaty, případně publikuje pravidelně informace, články apod.? Pravidelné aktualizace a vylepšování je znak, že se admini o svou seznamku starají. Lidé.cz mohou být uživatelsky příjemní, ale už jsou „mimo hru“. Nenajdete tam nikoho na vážné chození a pravděpodobně ani na oboustranně výhodný sex.

Kde hledat?

Nakonec se podíváme na to, kde vlastně hledat. Už jsme zmiňovali jednoduše Google, Seznam a další, jinou možností je Apple Store, Microsoft Store, jakoukoli službu využíváte.

Nezapomínejte na Facebook a jiné sociální sítě. I tady snáze než přes vyhledávač najdete specifické seznamky. Jen pro příklad Moto seznamka Morava, Seznámení Praha, Seznámení v MHD vám pomůže najít člověka, který vás zaujal při cestě hromadnou dopravou, Seznamka Ostrava, Skupina ona hledá jeho…

Závěrem

Online seznamování je stejně validní jako to naživo. V současné době je lehčí a bezpečnější seznamovat se přes internet. Ať už hledáte někoho na celý život, nebo jen povyražení na jednu noc, seznamky jsou ideální možností, jak potkat svou dokonalou partii. Směle se vrhněte do víru internetového seznamování.


Podobné články

Seznamovací mýty

Pokud patříte mezi skupinu lidí, kteří se ne a ne seznámit, přestože svou lásku neustále hledají a u nichž se střídají pocity naprostého zoufalství, rezignace nebo naopak velkého odhodlání partnera si konečně najít, pak možná víme, v čem je problém. Možná patříte právě mezi ty, kteří mají o seznamování vsugerovanou nějakou mylnou domněnku či názor a proto nedáte vaší lásce vůbec šanci vzniknout.

Chcete randit? Změňte uvažování!

Nejsympatičtější člověk je tak akorát sebevědomý, důvěryhodný, nenásilně atraktivní a je s ním legrace. Chcete být právě takoví? Přejete si už dlouho rande, nikdo si s vámi ale nechce vyjít? Stále netušíte, jak vypadat sebevědomě?

Ohromte hned na prvním rande

Chcete hned na prvním rande okouzlit váš protějšek? Chcete, aby vás už od první schůzky pokládali za životní výhru? V dnešním hektickém světě, kde se nikdo s ničím dlouho nezaobírá, je potřeba zanechat skvělý první dojem. Pokud se vám to povede, máte výbornou výchozí pozici. Pokud ne, už se nejspíš neuvidíte. Takže, jak na partnera / partnerku zapůsobit?

Největší chyby v profilu

Neustále zvyšující se počet lidí zaregistrovaných na seznamkách dává jasnou zprávu. Seznamovací inzeráty nezažily jen boom, stávají se běžnou součástí lidského života. Šetří čas i srdce a rozšiřují vaše možnosti. Nemusíte tak hledat svou životní lásku v kanceláři nebo na škole. Co ale dělat, abyste si zbytečně nesnižovali šance? Podívejte se na největší chyby v inzerátech (profilech) a vyvarujte se jich.

Slovníček internetového randění

Se stále vzrůstající oblibou internetového seznamování bylo jen otázkou času, kdy získá online hledání partnera vlastní slovník výrazů. Nemůže za to samozřejmě jen samotné seznamování. Věk mobilů a rychlé komunikace nahrává cizím výrazům, které čeština ani nestačí překládat. Víte o jaké názvy se jedná?

Jak zapůsobit na muže?

Všechny ženy nedisponují stejnými schopnostmi zapůsobit na muže a získat si tak jejich přízeň. Některé ženy dokáží sbalit muže okamžitě, jiné mají se seznamováním velké problémy. Proč? Možná právě proto, že neovládají správnou techniku „balení“. Podívejte se s námi na naše tipy a seznamování pro vás bude rázem jednodušší.

Nejnovější články

Vyvarujte se těchto chyb při seznamování

Najít si životní lásku není vůbec jednoduché. Chcete se pokud možno vyvarovat slepých uliček a seznámit se s životní láskou co nejdříve? Vyvarujte se následujících chyb.

ELITE Date na TV Prima NEWS radí, na co si dát pozor při seznamování

Vzhledem k tomu, že se neustále množí případy, kdy lidé toužící po lásce, podlehnou sladkým řečem podvodníků a následně jim pošlou na účet nemalé finanční částky, rozhodli jsme se, že budeme varovat uživatele touto cestou.

Zadarmo, nebo zaplatit? Jakou seznamku si vybrat

Seznamky frčí. Nahrává tomu doba jako taková, seznámit se přes internet je zkrátka praktické, tak současná situace, totiž covid. Jako první otázka při hledání seznamky ovšem vykoukne: Zdarma, nebo placenou? Obě mají své výhody a nevýhody. Pojďme je probrat trochu blíže a pomoci vám se rozhodnout.

Jděte naproti seznámení. Jak se nejčastěji zamilováváme?

Seznamování je komplikovaná hra, ze které se častěji vyklube neúspěch než úspěch. Přesto ji všichni rádi hrajeme. Pojďte seznámení s vaší životní láskou naproti a podívejte se, jak se vlastně můžete zamilovat.

Seznámení se ženou

Profily se vám zdají jeden jako druhý, ale vy byste rád seznámil s nějakou normální příjemnou ženou. Je to tak? Chcete vědět, jak vyhodnotit profil, abyste se už nespálil a podařilo se vám konečně najít tu pravou? Jak najít ideální kandidátku už z prvního pohledu na její profilovou fotku?  Podívejte se, jak se zorientovat a už nikdy se nesplést!

Pozor na ruské krásky, americké lékaře a afganistánské vojáky

Přestože se píše a mluví o podvodech na sociálních sítích a seznamkách dnes a denně, je téměř nepochopitelné, že se mezi námi nachází neustále důvěřiví jedinci, kteří peníze podvodníkům posílají. Jak takového podvodníka odhalit?