Odpovědi na nejčastější otázky o seznamkách

Odpovědi na nejčastější otázky o seznamkách

Nejlepší možností, jak se seznámit, je najít si partnera / partnerku online. Ale kterou seznamku vybrat? Podívejte se na nejčastější dotazy týkající se seznamování.

Otázek na nejlepší seznamku vyvstává hned několik. Co přesně hledáte? Jak online seznamky porovnat? Na kterou seznamku se přihlásit? Na placenou nebo na seznamku zdarma? Kdy to případně vzdát? Už po prvním neúspěchu nebo po dvacátém? Přihlásit se jinam, nebo jen zlepšit profil? ….

Pokud stále tápete, už nemusíte. Odpovíme vám na všechny otázky, které jen můžete mít.

Seznamku zdarma nebo placenou?

Pokud s online seznamováním teprve začínáte, chcete si pravděpodobně nejprve vyzkoušet, co celé to internetové seznamování vlastně obnáší. Hlavní rozdíl (kromě samotného placení) mezi nimi je to, že na seznamkách zdarma je zpravidla více uživatelů. Placené jsou zase spolehlivější.

Spolehlivost je užitečnější, pokud chcete najít někoho na celý život. Solidní jsou nejen uživatelé – myslí to se seznámením vážně, ale i seznamky jako takové. Provozovatelé do ní investují, neustále vylepšují služby, které svým uživatelům poskytují a starají se o své uživatele nebo o vás.

Při rozhodování se nad placenou seznamkou také podívejte na možnosti placení. Některé seznamky mají vstupní poplatek, bez kterého se vůbec nepřihlásíte. To odradí vtipálky, úchyly, většinu podvodníků a osoby, které berou seznamování jen jako způsob, jak trávit nudné večery. Jiné, včetně ELITE Date, požadují zaplacení členství až ve chvíli, kdy víte, že vám seznamka vyhovuje a chcete na ní začít s uživateli komunikovat. Zaplacením získáte výhody jako možnost prohlédnout si fotografie protějšku, číst a psát zprávy, dostanete lepší shody na základě vašich profilů a tak dál.

Známou, nebo neznámou seznamku?

Porovnat všechny seznamky se nedají, protože jich existuje příliš mnoho. Měli byste se tedy zaměřovat spíše na „staré známé firmy“, nebo vyzkoušet „moderní novinky“? Známé seznamky mají punc kvality už proto, že si mezi množstvím ostatních vydobyly své místo na trhu. Aneb evidentně dělají něco správně, když je zná tolik lidí.

Výhoda také je, že čistě obchodně si musejí udržovat pověst. Žádných extrémních změn nebo požadavků se na nich nedočkáte. Pokud se něco už semele, tím spíš se to dozvíte a můžete se hned buď odhlásit, nebo vůbec neregistrovat.

Než ale vůbec začnete cokoli hledat, vyberte si vy sami, co chcete. Je lehčí hledat seznamku, která splňuje vaše požadavky, než abyste až na seznamce zjišťovali, co vlastně ve svém protějšku hledáte. A pak byli zklamaní, protože tahle první seznamka nesplňuje vaše požadavky.

Opačné pohlaví, nebo to stejné?

Zda hledáte partnera opačného pohlaví, nebo stejného, nejspíš už dávno víte. Ale kde hledat? Seznamky pro heterosexuální páry najdete snadno přes vyhledávač. Gay seznamky není na druhou stranu tak snadné najít.

Projděte Google obchod a Apple Store kvůli aplikacím. Těch je obecně mnohem více než obyčejných seznamek a budete mít mnohem snazší práci. Nejznámější pro gaye jsou Planetromeo a Grinder, pro lesbičky Spicy nebo Zoe. Jako obecná (pro všechny z LGBT komunity) se vám může líbit Taimi.

Hledáte dlouhodobé seznámení, nebo sex?

Když to hodně zjednodušíme, pro dlouhodobé seznámení si vyberte seznamku placenou, pro hledání sexu na jednu noc neplacenou. Je to samozřejmě mnohem komplikovanější, ale pro prvotní představu to postačí.

Při hledání seznamky na dlouhodobé seznámení si dejte víc záležet. U sex seznamek si vyberte jednu, která se vám líbí (i když vědomě nevíte proč), vyplňte anonymní (!) miniprofil a čekejte. U sex seznamek si chraňte soukromí mnohem ostražitěji. A hlavně se řiďte rozumem a intuicí, až se budete seznamovat a scházet.

U dlouhodobých seznámení je to běh na delší lokte, práce se vám ale nakonec vyplatí. Hledáte si koneckonců lásku na celý zbytek život, takže to neuspěchejte už od toho vybírání seznamky.

Přes internet, nebo aplikaci?

V jádru moc nezáleží, jestli si chcete stáhnout aplikaci, nebo se přihlašovat klasicky přes prohlížeč. Snad jen technicky. Klasická internetová seznamka je snadná na počítači, pokud raději operujete přes mobil, prohledejte možnosti aplikací. (Ne, Tinder není jediná aplikace.) Na mobilu jsou mnohem snazší, chodí vám upozornění a pravděpodobně se vám bude pohodlněji komunikovat.

Aplikace také bývají specifičtější, hodí se vám tedy, pokud hledáte konkrétní charakteristiky a / nebo jste jedineční také vy sami. Můžete najít aplikaci, kde se seznamujete podle místa, technologických znalostí, zájmů, naopak toho, co nenávidíte, nebo dle toho, že jezdíte na čtyřkolce, hledáte někoho ve stejném pracovním oboru…

Jak je seznamka aktivní?

Než se přihlásíte, omrkněte, jak moc je vámi zvolená seznamka aktivní. Má nové členy? Jak velká je základna? Má seznamka updaty, případně publikuje pravidelně informace, články apod.? Pravidelné aktualizace a vylepšování je znak, že se admini o svou seznamku starají. Lidé.cz mohou být uživatelsky příjemní, ale už jsou „mimo hru“. Nenajdete tam nikoho na vážné chození a pravděpodobně ani na oboustranně výhodný sex.

Kde hledat?

Nakonec se podíváme na to, kde vlastně hledat. Už jsme zmiňovali jednoduše Google, Seznam a další, jinou možností je Apple Store, Microsoft Store, jakoukoli službu využíváte.

Nezapomínejte na Facebook a jiné sociální sítě. I tady snáze než přes vyhledávač najdete specifické seznamky. Jen pro příklad Moto seznamka Morava, Seznámení Praha, Seznámení v MHD vám pomůže najít člověka, který vás zaujal při cestě hromadnou dopravou, Seznamka Ostrava, Skupina ona hledá jeho…

Závěrem

Online seznamování je stejně validní jako to naživo. V současné době je lehčí a bezpečnější seznamovat se přes internet. Ať už hledáte někoho na celý život, nebo jen povyražení na jednu noc, seznamky jsou ideální možností, jak potkat svou dokonalou partii. Směle se vrhněte do víru internetového seznamování.


Podobné články

Šťastná ruka ve vztazích

Jste šťastlivec nebo smolař? Mnoho lidí se stále pokládá za smolaře, zvláště co se vztahů týká. Vždy si najdou někoho, kdo za jejich lásku nestojí. Hledají tak neustále dál, ale stále bez úspěchu. Naštěstí víme, jak „Štěstěnu“do svého života přilákat! Jak? Čtěte, dozvíte se v článku

Využijte řeč těla a získejte tak kontakt

Neverbální komunikace tvoří až 80 % vašeho projevu. Využijte tajný jazyk těla a zaručte si, že tak vždycky získáte kontakt na svůj vyvolený protějšek.

Jak vypadat atraktivněji?

Vypadat dobře, to je od počátku věků klíč ke štěstí. Samozřejmě nemůžete změnit svoje geny nebo základní rysy svého obličeje a těla, pokud tedy nechcete navštívit plastickou chirurgii. Změnit ale můžete to, jak své dary využijete. Přečtěte si, jak několika drobnými změnami můžete radikálně posílit svou atraktivitu.

Pravidla seznamování na internetu

Seznamování přes klasické tištěné inzeráty už dávno není „IN“. Fenoménem dnešní doby se stalo on-line seznamování. Profil na seznamce už si dokáže vytvořit skoro každý. Internet se stal nezbytnou součástí našich životů. Základům počítačů už se naučily i osoby, které s ním nikdy nepracovaly. Se změnou doby souvisí do jisté míry i nová „pravidla seznamování“. Pravidla, kterých byste se měli na seznamkách držet, abyste si nezačali s nějakým podvodníkem.

Návyky, které vám brání navázat vztah

Nemůžete se seznámit? Končí vaše vztahy dříve než pořádně začnou? Svou smůlu nebo naopak štěstí můžete ovlivnit. Záleží na vašich zvycích a na tom, jak se stavíte k novým věcem. Sepsali jsme pro vás návyky a stereotypy, které vám nejčastěji brání v seznamování. Trpíte některým z nich?

Seznámení přes internet

Trávíte většinu svého volného času v práci a pak už nestíháte vyrazit s přáteli za zábavou? Nebo snad máte jiný důvod, proč nechodíte do společnosti a nehledáte toho pravého partnera? Máte obavy, že s životním stylem, který vedete, zůstanete single i nadále? Nebojte se, vše nemusí být tak černé, jak vypadá. V době, kdy světu vládne internet, je možné vše - i seznámení přes internetové on-line seznamky. Jak takové seznámení přes internet probíhá? Jaké výhody a nevýhody má online seznámení? Pro koho je seznámení tohoto druhu vhodné?

Nejnovější články

Silvestrovské seznámení

Jak oslavíme konec roku 2022 nikdo z nás do poslední chvíle nejspíše nebude vědět. Vzhledem k lidské povaze si ale určitě neodpustíme alespoň malé oslavy s rodinou nebo přáteli.  Je tedy lepší se na Silvestra připravit. Co když ale nemáte s kým příchod nového roku oslavit? Podívejte se, jak se můžete s někým seznámit právě na Silvestra.

Zase oči pro pláč. Co udělat, aby vztah tentokrát vyšel.

Opět bolavé srdce a pocity zoufalství, že toho svého osudového partnera snad nikdy nepotkám. Přichází ztráta víry, že všichni jsou stejní a je lepší být sám. Pořád dokola stejná písnička, hádky, neporozumění, manipulace, nevěra.. co dál?

Vyvarujte se těchto chyb při seznamování

Najít si životní lásku není vůbec jednoduché. Chcete se pokud možno vyvarovat slepých uliček a seznámit se s životní láskou co nejdříve? Vyvarujte se následujících chyb.

ELITE Date na TV Prima NEWS radí, na co si dát pozor při seznamování

Vzhledem k tomu, že se neustále množí případy, kdy lidé toužící po lásce, podlehnou sladkým řečem podvodníků a následně jim pošlou na účet nemalé finanční částky, rozhodli jsme se, že budeme varovat uživatele touto cestou.

Zadarmo, nebo zaplatit? Jakou seznamku si vybrat

Seznamky frčí. Nahrává tomu doba jako taková, seznámit se přes internet je zkrátka praktické, tak současná situace, totiž covid. Jako první otázka při hledání seznamky ovšem vykoukne: Zdarma, nebo placenou? Obě mají své výhody a nevýhody. Pojďme je probrat trochu blíže a pomoci vám se rozhodnout.

Jděte naproti seznámení. Jak se nejčastěji zamilováváme?

Seznamování je komplikovaná hra, ze které se častěji vyklube neúspěch než úspěch. Přesto ji všichni rádi hrajeme. Pojďte seznámení s vaší životní láskou naproti a podívejte se, jak se vlastně můžete zamilovat.