Jak NEmluvit s partnerem

Jak NEmluvit s partnerem

To, že je komunikace pro život v páru stěžejní, už jistě víte. Že si povídáte každý den? Pozor! Nestačí jen mluvit, potřebujete si skutečně povídat. Sdílení vašich přání a představ posiluje vztah mezi vámi. Je ale snadné sklouznout k nepříjemným zlozvykům, které si většinou nesete ještě z dětství. Které to jsou?

Mluvíte „slaďoučce a miloučce“

Oslovení miláčku, broučku, kocourku, myšičko, mazlíčku, zlatíčko....je v podstatě normální, pokud je používáno občas doma. Nemluvte tak ale pořád. A hlavně ne na veřejnosti. Klasické milé přezdívky ukazují vaši zamilovanost. Dávejte však pozor na jednu věc! Při používání zdrobnělin nebo cukrování se někdy muži i ženy cítí jako malé děti. V horším případě trapně za svého partnera. Rozlišujte tedy pečlivě situace, kdy budete jak svoji lásku oslovovat.

Jednáte s partnerem jako s dítětem

Ženy jsou nastavené tak, aby se o ostatní staraly. Pánové mají zase často tendence řídit ostatní. Pozor, abyste nesklouzli k poučování. „Pořádně se oblékni, venku je zima“, „Počkej, já ti to radši zprovozním sám“, „Nehrb se, působíš slabě“ .... Nemyslíte si, že na rodičovské kázání  je už váš partner dost starý?  

Jste nekompromisní

Být pár znamená, že se jako pár budete také domlouvat. Pokud rozhodujete vždycky o všem sami, vaši polovičku to začne brzo rozčilovat. „Zítra jdeme na večeři k Novotným.“ „V sobotu doděláme ty skříně.“ „Na dovolenou pojedeme k moři.“ Když se náhodou pokusí něco namítnout, odbydete je tím, že už je vše zařízené. Kam se poděla diskuze, kompromisy, rovnocennost? Pozor, ať vám s kufrem v ruce jednou partner ve stejném duchu neoznámí, že od vás odchází.

Podsouváte jim chyby

Všechno se dá říci mile i nepříjemně.  Bohužel však většina z nás použije pod vlivem stresu spíše tu nepříjemnou metodu. „Proboha, jak se ti mohlo povést spálit večeři? Tos nic necítila?“ „Kdybys radši zavolal odborníka, takhle to rozbiješ ještě víc.“ „Kdybys to udělal / udělala hned, nemuselo se to stát!“ …. Používáte-li tento způsob jednání s partnerem, vzbuzujete v něm pocity méněcennosti a zbytečně tak rozvracíte vztah. Přemýšlejte o tom. Nebo se bude příště jakékoli konverzaci s vámi raději vyhýbat.


Podobné články

Jeden vztah, jeden byt? Dobře to zvažte!

Chcete ve svém vztahu pokročit na další level a začít spolu bydlet? Těšíte se, až budete se svým miláčkem každý den v objetí usínat a společně snídat? Těšíte se i na to, že až se vrátíte z práce domů, bude na vás čekat milovaná náruč? Přesto všechno ale společné bydlení může váš vztah narušit. Co byste měli ještě zvážit, než se k tomuto kroku odhodláte?

Randit ve středním věku? Proč ne!

Zůstala jste po dlouhých letech manželství sama? Máte obavy z toho, že už je vám přes čtyřicet let, a že v takovém věku, nikdo žádnou ženu nechce? Bojíte se, že už se ani seznámit nedokážete? Nebojte! Seznamování ve středním věku je v současné době mnohem jednodušší, než bývalo kdysi.

4 důkazy, že soužití s vámi ve vztahu není snadné

Sobectví se objevuje ve vztazích poměrně často. Problémem je fakt, že se těžko přiznává. Nejspíše o tom ani nevíte, ale je dost možné, že partnerovi / partnerce svým chováním dost znepříjemňujete život. Přečtěte si několik důkazů, podle kterých poznáte, že s vámi vaše láska rozhodně nemá lehký život.

Umění kompromisu

 Nebudeme si nic nalhávat, vztah je o kompromisech. Pokud spolu chcete šťastně a spokojeně žít, musíte umět občas ustoupit. Nezáleží na tom, zda vyznáváte kompromis typu „jednou já, podruhé ty“, nebo vždy hledáte zlatý střed. Někdy je to ale opravdu těžké a hádka je na spadnutí. Oba víte, že když se pohádáte, řešení je v nedohlednu. Jak se nepohádat a místo toho najít kompromis?

Láska by měla dávat svobodu

Milujete bezmezně svého partnera / svou partnerku? Jste pro ně ochotni udělat vše, co jim na očích vidíte? Ať pomyslíte na cokoliv, ve všem vidíte jen sebe a svého miláčka? Je to správné? Jak pro koho a jak kdy. Láska nesmí být pro nikoho vězením! Láska by měla dávat ve vztahu svobodu. Na to nezapomínejte.

Poznejte, kdy je čas se s ním (s ní) rozejít

Udržet si fungující vztah je velmi obtížné. Někdy se to bohužel nepodaří. V tomto případě je lepší se rozejít a dál se netrápit. Mnozí partneři se během vztahu změní a začnou dělat věci, které jim byly dříve cizí. Jenže co když vám začne najednou jejich chování vadit? Kvůli čemu byste se měli s partnerem rozejít? 

Nejnovější články

Novoroční předsevzetí pro váš pohodový vztah

Máte pocit, že váš vztah není úplně ideální a je zapotřebí na něm trochu zapracovat? Nebo si myslíte, že je na čase začít nový rok nějakým novým partnerským soužitím? Pokud vám až doposud vaše vztahy příliš nevycházely, začněte k nim přistupovat trochu jinak. Třeba právě tím, že si dáte letos nějaké novoroční předsevzetí a změníte něco na svém pohledu na partnerství, začnou být vaše vztahy ideálními.

7 znamení, že jste našli svou pravou lásku

Chodíte s někým a zajímalo by vás, jestli jste pro sebe ti praví? Nebo třeba uvažujete o manželství? Podívejte se na 7 znamení, podle kterých bezpečně poznáte, že jste našli svou pravou lásku.

Jak poznat, že jste v nevyrovnaném vztahu

Závislý vztah je ten, kde partneři nemohou existovat jeden bez druhého. Doslova, svoji identitu zakládáte na vašem vzájemném vztahu a na tom, jak se chová vaše polovička. Uvázli jste v podobném kolotoči, kdy je jeden z vás vždy víc než ten druhý? Položte si následující otázky a zjistěte to.

5 znamení, že váš vztah na dálku nevydrží

V posledním roce a půl si mnoho lidí vyzkoušelo vztah na dálku. Ať už v jednom takovém jste, nebo jste se během karantény teprve seznámili, položte si otázku, zda právě váš vztah vzdálenost vydrží!

Teorie citové vazby: Naučte se pracovat se svým typem

Teorie citové vazby rozebírá, jak zacházíme se vztahy. Zjednodušeně řečeno podle jednoho ze čtyř typů poznáte, jak nahlížíte na vztahy a jak tedy zacházíte se svým miláčkem i sami se sebou. Každý typ má také své silné a slabé stránky. Podívejte se, jak co nejvíc vytěžit ze svých silných stránek a jak bojovat se slabšími stránkami svého typu.

Teorie citové vazby: Jak navazujete vztahy? TEST

Tahle teorie z psychologie může vysvětlit hodně o tom, jak navazujeme a zacházíme se vztahy. Proč nás přitahují určití lidé, proč naše vztahy uspějí, nebo selžou a proč se podobné vzorce problémů objevují v našich vztazích znovu a znovu.