Milujeme se, ale žijeme sami. Jsme totiž MINGLE!

Milujeme se, ale žijeme sami. Jsme totiž MINGLE!

Svatby už nejsou žádané, tak jako dříve, velká část manželství se kvůli neshodám a nevěře rozvádí a dosti lidem začíná vyhovovat samota. Někteří si užívají toho, že jsou single, tedy že nemají stálého partnera, jiní zase preferují nový styl partnerských vztahů a tím je právě životní styl zvaný mingles.

Co mingle znamená?

Mingle představuje nový styl partnerského života. Původně vznikl v Americe, velmi rychle se však šíří do celého světa. Stále více párů si začíná volit mingle styl za vlastní i u nás v Čechách.  Migle znamená v překladu anglických slov „married, but single“, což je „ženatý nebo vdáná, přesto však svobodný nebo svobodná“. Ve skutečnosti žijí mingle životy nejen partneři žijící v dlouhodobém vztahu, ale i manželé.

Jaký rozdíl je mezi single a mingle?

Do single vztahu vstupujete buď dobrovolně nebo nedobrovolně. Život bez partnera, naprostá svoboda, pocit, že jste svým vlastním pánem, některým single partnerům naprosto vyhovuje. Jiní singles jsou naopak nešťastni z toho, že nemohou najít partnera, se kterým by mohli trávit společné chvíle.

Mingle život je poněkud odlišný. Spočívá v tom, že stálého partnera máte, pravidelně se stýkáte, chodíte se spolu bavit, chodíte na večeře, do kina, sportujete spolu, prostě děláte vše, co dělají lidé, kteří spolu žijí, jen s tím rozdílem, že nežijete ve společném bytě, nýbrž máte každý svou vlastní domácnost.

Jaké jsou výhody mingle vztahů?

Mingle partneři se shází jen ve chvílích, kdy na sebe mají oba čas a chuť. V opačném případě si každý dělá, co chce, věnuje se své domácnosti, svým koníčkům, přátelům. Společné bydlení je pro mingles páry tabu a oběma partnerům to tak maximálně vyhovuje. Ženy si užívají pocitu, že se mohou věnovat sobě a své kariéře a nemusí po svém partnerovi uklízet a prát špinavé prádlo, nemusí pravidelně vařit teplé večeře, prostě se nemusí o nikoho, krom sebe starat. I mužům vyhovuje vlastní nezávislost. Mohou jít kdykoliv na fotbal nebo hokej, zajít si s kamarády na pivo, aniž by museli od žen poslouchat, proč jdou zase pryč, kdy se vrátí, proč s nimi raději netráví večer doma. Samostatnost a nezávislost je právě to, co mingles na tomto vztahu nejvíce baví.

Jenže i mingle styl má své nevýhody

Za hlavní nevýhodu mingle vztahů můžeme označit to, že se partneři nemají při tomto stylu života možnost dokonale poznat. To, že spolu tráví večeře, chodí do restaurací, bavit se do barů, užívají si sexu, atd., neznamená, že se dotyční navzájem dobře znají. K tomu, aby se dva partneři dokonale poznali, je zapotřebí, aby spolu určitý čas bydleli. A to právě u mingle párů možné není. Společné bydlení pro ně totiž nepřipadá v úvahu.

Za další nevýhodu mingle vztahů můžeme označit situaci, kdy se dva partneři žijící v tomto vztahu rozhodnou pořídit rodinu.  Jak budou své děti vychovávat? U koho budou děti bydlet? Jak vysvětlí rodiče svým dětem, že tátu vidí jen jednou či dvakrát do týdne?  Z psychologického hlediska je tedy mingles styl naprosto nevhodný pro osoby, které spolu hodlají vychovávat potomky.

Pro velkou část lidí může být problémem právě samota, která s mingle životním stylem do jisté míry souvisí. To, že se nemáte po práci ke komu vrátit, že u sebe nemáte partnera, o kterého se můžete v případě potřeby opřít, partnera, který vás pohladí ve chvíli, kdy právě pohlazení potřebujete, nebo ke kterému se můžete při usínání přitulit, to jsou věci, které většina lidí, žijících v klasickém partnerském vztahu nedokáže přijmout za své.

Pro koho je mingle styl vhodný?

V mingle vztahu většinou žijí osoby, které chtějí budovat kariéru, lidé, kteří si chtějí zachovat své soukromí a kteří se chtějí starat jen sami o sebe. Zároveň mezi mingles partnery můžeme zařadit i ty osoby, které nechtějí, aby jim klasický vztah zevšedněl běžným stereotypem, jako je dívání se na televizi v teplákách a vytahaném tričku, ježděním na společné víkendové nákupy či častým mlčením, jelikož si opět nemají co říct.

Mingles partneři chtějí, abych měl jejich vztah jiskru, a věří, že tím, že spolu nebudou trávit všechen volný čas, si mohou do jisté míry užívat života po svém. Tím, že spolu v podstatě neustále randí, mají oba partneři větší potřebu starat se o sebe a snažit se, aby pro svou polovičku byli neustále atraktivní a žádaní.

 


Podobné články

Zatěžkávací zkoušky prověří váš vztah

Někdy mohou partnerské vztahy vypadat velmi jednoduše. Říkáte si, že prožíváte krásné období plné lásky, partnera bezmezně milujete a nedokážete si život bez něj představit. Tak to většinou funguje u všech, kteří v partnerském vztahu doposud neprožili žádné nepříjemné období. Teprve negativní zážitek totiž prověří vaši jednotnost, schopnost podpořit svého partnera či schopnost bojovat za vaši lásku. O jaké nejčastější partnerské krize se jedná? Jaké zlomové okamžiky vás mohou ještě více sblížit nebo naopak od sebe úplně rozeštvat?

Společné zaměstnání? Dobrý nápad nebo konec vztahu?

Seznámili jste se s partnerem v práci? Naskytla se vám nyní příležitost pracovat na stejném pracovišti? Chcete začít s partnerem podnikat? Ať už spolu nějaký čas pracujete nebo se teprve spolupracovat chystáte, zpozorněte! Je to dobrý nápad nebo platí poředadlo, že stejné zaměstnání obou partnerů = zabiják vztahu?

Jak slyšet i to, co váš protějšek neříká

Poslouchat a skutečně slyšet je velmi důležité. Ve vztahu i pro život. Tón hlasu nebo témata, kolem nichž kroužíte, vám prozradí hodně o člověku a vztahu mezi vámi. Možná to bude chtít trochu cviku. Velmi brzy ale budete schopni sledovat nejen konverzaci, ale i to, co vám sděluje mezi řádky. Takže jak poznáte, že se někomu líbíte ještě dříve, než to zjistí on sám?

Jak poznáte, že už jste svého partnera přestali milovat?

Máte pocit, že už svého partnera / svoji partnerku nemilujete stejně jako dříve? Možná vás zamilovanost nadobro přešla. Poradíme vám, jak to zjistíte!

Zvyky, které by měl znát každý pár

Nic není samospasitelné a pokud svému vztahu dlouhodobě zasazujete rány, sebevětší omluva jej už nezachrání. Každodenním malým smrtícím zásahům se ale můžete jednoduše vyhnout. Jak? Zaveďte mezi sebou následující zvyky. Nebudete litovat!

Ze vztahu do vztahu?

Většina z vás považuje samotu za stav, kdy žije bez partnera. Málokomu však dlouhodobá samota vyhovuje. Ne nadarmo se totiž říká, že „ve dvou se to lépe táhne“ a „problémy jsou poloviční a radosti dvojnásobné, když je sdílíte s někým dalším a nejste na ně sami“. Život o samotě preferuje opravdu jen málokdo. Ostatní touží po životě v páru, po partnerství a fungující rodině.

Nejnovější články

Novoroční předsevzetí pro váš pohodový vztah

Máte pocit, že váš vztah není úplně ideální a je zapotřebí na něm trochu zapracovat? Nebo si myslíte, že je na čase začít nový rok nějakým novým partnerským soužitím? Pokud vám až doposud vaše vztahy příliš nevycházely, začněte k nim přistupovat trochu jinak. Třeba právě tím, že si dáte letos nějaké novoroční předsevzetí a změníte něco na svém pohledu na partnerství, začnou být vaše vztahy ideálními.

7 znamení, že jste našli svou pravou lásku

Chodíte s někým a zajímalo by vás, jestli jste pro sebe ti praví? Nebo třeba uvažujete o manželství? Podívejte se na 7 znamení, podle kterých bezpečně poznáte, že jste našli svou pravou lásku.

Jak poznat, že jste v nevyrovnaném vztahu

Závislý vztah je ten, kde partneři nemohou existovat jeden bez druhého. Doslova, svoji identitu zakládáte na vašem vzájemném vztahu a na tom, jak se chová vaše polovička. Uvázli jste v podobném kolotoči, kdy je jeden z vás vždy víc než ten druhý? Položte si následující otázky a zjistěte to.

5 znamení, že váš vztah na dálku nevydrží

V posledním roce a půl si mnoho lidí vyzkoušelo vztah na dálku. Ať už v jednom takovém jste, nebo jste se během karantény teprve seznámili, položte si otázku, zda právě váš vztah vzdálenost vydrží!

Teorie citové vazby: Naučte se pracovat se svým typem

Teorie citové vazby rozebírá, jak zacházíme se vztahy. Zjednodušeně řečeno podle jednoho ze čtyř typů poznáte, jak nahlížíte na vztahy a jak tedy zacházíte se svým miláčkem i sami se sebou. Každý typ má také své silné a slabé stránky. Podívejte se, jak co nejvíc vytěžit ze svých silných stránek a jak bojovat se slabšími stránkami svého typu.

Teorie citové vazby: Jak navazujete vztahy? TEST

Tahle teorie z psychologie může vysvětlit hodně o tom, jak navazujeme a zacházíme se vztahy. Proč nás přitahují určití lidé, proč naše vztahy uspějí, nebo selžou a proč se podobné vzorce problémů objevují v našich vztazích znovu a znovu.