Mohou si rozumět chudí a bohatí?

Mohou si rozumět chudí a bohatí?

Chudí i bohatí jsou ze stejného těsta. Mluví totožným jazykem a narodili se úplně stejným způsobem. Následně se však jejich cesty rozdělily a každá skupina šla jiným směrem. Jejich způsob života je dosti odlišný. Mohou si i přesto navzájem dobře porozumět?

Jak myslí chudí?

Chudí lidé mají odlišný způsob myšlení než bohatí. Jejich životní styl míří spíše negativním směrem. Stěžují si na svoji nepohodu. Práce, potíže ve vztazích, politika, zdraví, bydlení nebo nedostatek peněz. Své negativní myšlenky si řeší nejen sami v sobě, ale ventilují ho i kolem sebe. Dokonale si rozumí s lidmi, kteří si také velmi rádi postěžují na život nad sklenkou vína.  

Bohužel si také myslí, že za jejich chudobu a problémy může někdo jiný. Ať už to dávají za vinu rodičům, partnerům, šéfům nebo politikům, sebe z toho vždy vynechávají. Nedokáží si uvědomit, že jen oni sami žijí svůj život a plně za něj zodpovídají. A že takové možnosti, jako mají bohatí, mohou mít také. Namísto neustálého zdokonalování svých dovedností a hledání nového či lepšího zaměstnání, vyvíjí svoji energii na útrapy. A to není správné!

Tím to zdaleka nekončí. Chudí lidé přirozeně nemají rádi bohaté, protože jim závidí jejich lepší životní standart. V hlavě mají blok, který jim říká, že na tom finančně nikdy nebudou moc dobře. A v podstatě se většina z nich o lepší život ani nesnaží. Občas si myslí, že v životě mají jen smůlu. A něco na tom bude. Svým životním stylem si ji totiž snadno přivolávají. Negativní myšlení totiž podporuje negativní život!

Jak myslí bohatí?

Bohatí lidé mají poněkud veselejší život než lidé chudí. Zdaleka to není dáno jen dobrým finančním zázemím. Někteří bohatí byli dříve také chudí, ale podařilo se jim vybudovat dobře prosperující firmy nebo získat skvělé pracovní příležitosti. Lidé mající bohatství se dělí na dvě skupiny. Jedni myslí na pozitivní věci. Mají rádi maličkosti. Jsou vděční za sebe i za svoji rodinu. Mimo práci dělají i to, co je baví. Svým přátelům vypráví samé radostné události a zážitky. Někteří z nich i rádi pomáhají lidem, ke kterým byl život tvrdý.

Druhá skupina bohatých lidí je spíše negativního rázu. Tito lidé mají zapotřebí dávat všem najevo, že jsou „někdo“, zatímco lidé, kteří živoří, jsou oproti nim chudáci. A to není správné. Pokud patříte to skupiny lidí, kteří umí zabezpečit sami sebe i svou rodinu a máte ještě na „rozhazování“, pak vám gratulujeme. Nesnažte se však povyšovat nad ostatní jen proto, že jste na tom finančně lépe, než oni! Bohatství je pomíjivé a může se stát i vám, že za pár let skončíte tak, že budete muset každou korunu dvakrát obrátit, než ji utratíte.

Neporozumění

Chudí a bohatí mezi sebou porozumění a přátelství nacházejí velmi těžko. Obě skupiny lidí jdou opačným směrem. Většinou je nemožné, aby se nějakým způsobem spojili. Už jen proto, že chudí vyhledávají podobně smýšlející jedince a naopak. Navzájem si většinou nemají co říci. Jejich osobní postoje a názory na hodnotu věcí se dosti rozcházejí. Obě skupiny se pohybují v okruhu jiných přátel a v tom je právě „kámen úrazu“.


Podobné články

4 jednoduché kroky ke stabilitě ve vztahu

Láskyplný vztah, ve kterém cítíte jistotu, je snem mnoha z nás. Zároveň ale jen málokdo ví, jak takový vztah vytvořit. Klíčová je především atmosféra mezi vámi a vaší druhou polovičkou. Díky ní snadno překonáte i životní krize, jako je ztráta zaměstnání nebo odchod dospělých dětí z domova. Jak na ni?

Virtuální vztahy, virtuální láska, virtuální sex...

Píšete si s někým přes internet už pěkných pár dní, týdnů či měsíců a doposud jste se neviděli? Přijde vám, že jste potkali partnera, kterého právě hledáte a máte pocit, že to mezi vámi pořádně jiskří? Že by to byla virtuální láska? Je možné zamilovat se do někoho, koho možná nikdy nepotkáte ani neuslyšíte?

Nešťastná láska

Jednostranná láska vždy bolí a vůbec nezáleží na tom, zda ten druhý nechtěl, nemohl, váhal nebo si představoval lásku s vámi naprosto odlišně. Peripetií lásky je spouta. Jak tedy na nenaplněné city zapomenout a jak se od nešťastné lásky odpoutat?

Jak poznáte, že se z vás stala nesnesitelná partnerka?

Ženy to mají s muži občas těžké, ale stejně tak to platí i naopak. Některé slečny se občas nechovají ke svým partnerům příliš hezky. Poradíme vám, jak poznat, že se pomalu stáváte nesnesitelnou přítelkyní.

Proč vás partner ještě nepožádal o ruku? Co děláte špatně?

Stále čekáte na žádost o ruku, ale váš partner se k tomu nemá? Možná je to vaše chyba. Přečtěte si, v čem může být zakopaný pes. Vše lze ještě napravit. Začněte s tím, ale raději hned. 

5 věcí, kterými si ničíte vztah

Pokud to jde s partnerským vztahem z kopce, vždy za to mohou obě strany. Nesnažte se tedy obviňovat vždy jen vaši drahou polovičku. Za chyby ve vztahu můžete většinou oba. Prozradíme vám věci, které často děláte špatně a kterými si zaručeně váš partnerský vztah ničíte.

Nejnovější články

Novoroční předsevzetí pro váš pohodový vztah

Máte pocit, že váš vztah není úplně ideální a je zapotřebí na něm trochu zapracovat? Nebo si myslíte, že je na čase začít nový rok nějakým novým partnerským soužitím? Pokud vám až doposud vaše vztahy příliš nevycházely, začněte k nim přistupovat trochu jinak. Třeba právě tím, že si dáte letos nějaké novoroční předsevzetí a změníte něco na svém pohledu na partnerství, začnou být vaše vztahy ideálními.

7 znamení, že jste našli svou pravou lásku

Chodíte s někým a zajímalo by vás, jestli jste pro sebe ti praví? Nebo třeba uvažujete o manželství? Podívejte se na 7 znamení, podle kterých bezpečně poznáte, že jste našli svou pravou lásku.

Jak poznat, že jste v nevyrovnaném vztahu

Závislý vztah je ten, kde partneři nemohou existovat jeden bez druhého. Doslova, svoji identitu zakládáte na vašem vzájemném vztahu a na tom, jak se chová vaše polovička. Uvázli jste v podobném kolotoči, kdy je jeden z vás vždy víc než ten druhý? Položte si následující otázky a zjistěte to.

5 znamení, že váš vztah na dálku nevydrží

V posledním roce a půl si mnoho lidí vyzkoušelo vztah na dálku. Ať už v jednom takovém jste, nebo jste se během karantény teprve seznámili, položte si otázku, zda právě váš vztah vzdálenost vydrží!

Teorie citové vazby: Naučte se pracovat se svým typem

Teorie citové vazby rozebírá, jak zacházíme se vztahy. Zjednodušeně řečeno podle jednoho ze čtyř typů poznáte, jak nahlížíte na vztahy a jak tedy zacházíte se svým miláčkem i sami se sebou. Každý typ má také své silné a slabé stránky. Podívejte se, jak co nejvíc vytěžit ze svých silných stránek a jak bojovat se slabšími stránkami svého typu.

Teorie citové vazby: Jak navazujete vztahy? TEST

Tahle teorie z psychologie může vysvětlit hodně o tom, jak navazujeme a zacházíme se vztahy. Proč nás přitahují určití lidé, proč naše vztahy uspějí, nebo selžou a proč se podobné vzorce problémů objevují v našich vztazích znovu a znovu.