O čem na prvním rande (ne)mluvit, aby nebylo zároveň tím posledním?

O čem na prvním rande (ne)mluvit, aby nebylo zároveň tím posledním?

Jdete na první rande a přemýšlíte, jakých témat se raději vyvarovat, aby vaše první rande nebylo zároveň tím posledním? Poradíme vám, jaká konverzační témata by měla být na prvním rande tabu a samozřejmě i to, jaká témata jsou ke konverzaci na první schůzce vhodná.

Kam na první rande

To kde si dát první rande záleží jen a jen na vás. Zda si zvolíte kavárnu, vinárnu, restauraci, procházku parkem nebo nějakou sportovní aktivitu, záleží především na tom, jak se společně domluvíte a co máte oba rádi. Pamatujte však na jednu věc, a to, že první rande bude pro oba z vás jednodušší na místě, kde nebudete sedět naproti sobě a čekat na to, jaké téma k hovoru některý z vás vymyslí. Pokud totiž půjdete na první rande třeba na kolečkové brusle nebo na squash, věřte, že si užijete více legrace, než při sezení v kavárně. Uzavřené prostory můžete vyzkoušet ihned poté, co se alespoň trošičku osobně poznáte. „Akční rande“ v podobě procházky, výletu nebo sportovního vyžití přináší mnohem více společných témat k hovoru, než je tomu třeba při kávě nebo skleničce vína. A pokud se vám náhodou nepodaří konverzační témata ihned najít, alespoň to jednoduše sportovní aktivitou zamaskujete.

O čem na prvním rande nikdy nemluvit?

Ať už zvolíte pro své rande jakékoliv místo, vyvarujte se následujících témat. Nikdy nekomunikujte na prvním rande o svých minulých partnerech. Ne, že byste na tyto otázky neměli v případě dotazu vůbec odpovídat. Snažte se však říci jen to, že minulost už řešit nechcete, že se chcete soustředit především na to, co teď je a co bude. Na první schůzce prozraďte o svých ex partnerech jen stručné informace. Nerozebírejte detaily vztahu, nestěžujte si na bývalého partnera, nevytahujte všechny křivdy, které vás během života s ním potkaly, neházejte na něj špínu. Nechtějte, aby váš nový potenciální partner nabyl dojmu, že máte k opačnému pohlaví negativní vztah nebo naopak, že váš původní vztah není ještě zcela ukončen, jelikož jste se prozatím nedokázali s vaším rozchodem smířit. Pamatujte, že ať už se jedná o ženu nebo muže, každý chce mít pocit, že je tím jediným, kdo by mohl ve vašem životě nyní hrát prim.

Kromě vašich ex partnerských vztahů neřešte na prvním rande ani vaši problematickou minulost. Na prvním rande není zapotřebí rozpovídat se o tom, že jste vyléčený alkoholik, nebo že jste se zbavili závislosti na čemkoliv. Věřte, že přestože řeknete, že už je tato skutečnost dávnou minulostí, dotyčný si zapamatuje jen ona dvě negativní slova – závislost nebo alkoholismus. Slovo minulost v jeho paměti určitě neutkví.

Stejně tak zdravotní problémy nejsou tím pravým tématem pro vaši první osobní komunikaci. Samozřejmě, že je zapotřebí partnerovi říci, že nějaký zdravotní problém máte. Dejte tomu raději trochu času. Každý hledá zdravého partnera a vaše nemoc nebo váš problém by mohl vaši šanci na seznámení velmi rychle zničit.  Každý jde totiž na první rande s tím, že by tento vztah mohl konečně vyjít a v případě, že si máte co říci, plánuje i další setkání a k tomu se žádné rozbory vašeho zdravotního stavu nehodí.

Ani rozbor politické situace není nejvhodnějším tématem k vašemu rozhovoru. Většina lidí politice vůbec neholduje, zbytek má u politických konverzací tendenci pohádat se. Tomuto tématu se tedy raději obloukem vyhněte.

Velkou části lidí mohou vyděsit také vaše závazky. Ať už jsou jakékoliv, dávkujte je partnerovi opatrně. Mohl by se totiž obávat ztráty své svobody nebo dostat strach, že nebudete mít díky vašim závazkům dostatek času pro trávení společných volných chvilek.  Přestože by dříve nebo později k nějakému vašemu společnému závazku také došlo, je lepší jít na toto téma také velmi opatrně.

Jaká témata jsou pro první rande vhodná?

Možná vás napadá otázka o čem se tedy bavit, když ne o minulosti, o ex partnerech, o závazcích, o vašem zdravotním stavu, či politice. Bavte se třeba o tom, jaké je počasí, o tom, co máte/nemáte rádi, co vás baví /nebaví, jaké koníčky provozujete, jaký sport vás nejvíce zaujal, kam jezdíte na dovolenou, kde pracujete, atd. Pozor však na to, aby z vašeho vyprávění nevyzněla jen samá negativa, stěžování na to či ono, ale aby z vás měl partner pocit, že jste pozitivně naladěni. V opačném případě by nebyly vaše šance na další rande příliš velké.

Neveďte monolog. Ptejte se a naslouchejte!

Zkuste si první rande maximálně užít, poslouchejte vašeho partnera, ptejte se ho na to, co vás zajímá. Nikdy neveďte monolog. Snažte se toho druhého co nejvíce poznat. A ještě jedna dobrá rada na závěr. Nesnažte se posuzovat vašeho potenciálního partnera jen podle jeho atraktivity. Věřte, že pokud partner nebude úplný ideál krásy, může mít jiné hodnoty, které pro vás mohou být v životě mnohem důležitější. Vzhled, finanční postavení a pracovní pozice, kterými se v současnosti váš potenciální partner pyšní, mohou být velmi pomíjivým parametrem v rozhodování o tom, zda na další schůzku jít či nikoliv. Raději si všímejte toho, zda je vám s dotyčným příjemně, zda vás umí pobavit a rozesmát, zda máte pocit, že si rozumíte, zda má dobré srdce, atd. Tyto hodnoty totiž člověku na rozdíl od ostatních materiálních hodnot většinou zůstávají trvale.


Podobné články

Jak ovládat žárlivost?

Žárlivost je negativní lidská vlastnost, se kterou se setká každý zamilovaný člověk. Pokud se jedná o žárlivost, při níž se čas od času bojíte, aby váš partner či partnerka neskončili v náručí někoho jiného, jedná se o tzv. zdravou formu žárlivosti. Ta k lásce patří. Pokud se však se žárlivostí potýkáte častěji, nedá vám spát, pronásleduje vás ve dne i v noci, pak není něco v pořádku. Co všechno vede lidi k žárlivosti a jak v sobě tuto nežádoucí lidskou vlastnost potlačit?

Jak zkrotit náladovost?

Každý jednou za čas procházíme obdobím, kdy nám není vůbec do smíchu a kopeme všude kolem sebe. Pánů se týkají výkyvy nálad většinou do jejich třicetin, u dam se objevuje náladodost spíše až po třicítce. Je jasné, že skloubit nálady obou dohromady, může být někdy dosti těžké. Pokud jste také chvíli v pohodě  a chvíli zuříte, víme, jak tyhle nálady udržet pod kontrolou!

Ujasněte si své osobní hranice

Říká se, že každý má nastavené své osobní hranice. „Nikdy se nenechám od partnera uhodit.“ „Nikdy nebudu žít s hysterkou.“ Když ale dojde na lámání chleba, najednou jsme ochotni onen bod o něco posunout. Je to proto, že na začátku vztahu nemáte většinou jasno, co ještě zkousnete a co už ne. Jak své osobní hranice najít, jak si je stanovit a jak je dodržet?

Rituály upevňující lásku

Když se řekne „pravidelně opakovaná činnost“, většina lidí si představí nudu. Je ale rozdíl mezi stereotypem a rituálem, a právě ten vám dnes představíme. Rituál je něco, co vaši lásku upevňuje. Rituály poskytují pevný bod v životě, který se jinak neustále mění. Zkrátka jsou po všech stránkách zdravé. Podívejte se na konkrétní příklady.

Žijte život tak, abyste nemuseli litovat

Máte celou řadu nenaplněných snů? Toužíte zažít něco vzrušujícího a stále se k tomu nemáte? Berete celý život ohledy na někoho jiného, jen ne na sebe? Neděláte to, co dělat chcete, protože to vašeho partnera nebaví? Nechcete změnit práci, protože je vám líto vašeho šéfa? Zdráháte se určitých aktivit jen kvůli tomu, že se bojíte, co by tomu řeklo vaše okolí? Pak děláte velkou chybu.

Spěje váš vztah ke konci?

Jste přesvědčeni, že váš vztah je opravdu vztahem na celý život? Máte spolu přeci tolik společného a prožili jste spolu už tolik krásných let! Toho druhého znáte lépe než své vlastní boty a víte tak, že by se s vámi nikdy nerozešel (nerozešla). Nebo tomu u vás tak není? Přinášíme vám 5 signálů, které byste neměli  ve vztahu nikdy podceňovat.

Nejnovější články

Novoroční předsevzetí pro váš pohodový vztah

Máte pocit, že váš vztah není úplně ideální a je zapotřebí na něm trochu zapracovat? Nebo si myslíte, že je na čase začít nový rok nějakým novým partnerským soužitím? Pokud vám až doposud vaše vztahy příliš nevycházely, začněte k nim přistupovat trochu jinak. Třeba právě tím, že si dáte letos nějaké novoroční předsevzetí a změníte něco na svém pohledu na partnerství, začnou být vaše vztahy ideálními.

7 znamení, že jste našli svou pravou lásku

Chodíte s někým a zajímalo by vás, jestli jste pro sebe ti praví? Nebo třeba uvažujete o manželství? Podívejte se na 7 znamení, podle kterých bezpečně poznáte, že jste našli svou pravou lásku.

Jak poznat, že jste v nevyrovnaném vztahu

Závislý vztah je ten, kde partneři nemohou existovat jeden bez druhého. Doslova, svoji identitu zakládáte na vašem vzájemném vztahu a na tom, jak se chová vaše polovička. Uvázli jste v podobném kolotoči, kdy je jeden z vás vždy víc než ten druhý? Položte si následující otázky a zjistěte to.

5 znamení, že váš vztah na dálku nevydrží

V posledním roce a půl si mnoho lidí vyzkoušelo vztah na dálku. Ať už v jednom takovém jste, nebo jste se během karantény teprve seznámili, položte si otázku, zda právě váš vztah vzdálenost vydrží!

Teorie citové vazby: Naučte se pracovat se svým typem

Teorie citové vazby rozebírá, jak zacházíme se vztahy. Zjednodušeně řečeno podle jednoho ze čtyř typů poznáte, jak nahlížíte na vztahy a jak tedy zacházíte se svým miláčkem i sami se sebou. Každý typ má také své silné a slabé stránky. Podívejte se, jak co nejvíc vytěžit ze svých silných stránek a jak bojovat se slabšími stránkami svého typu.

Teorie citové vazby: Jak navazujete vztahy? TEST

Tahle teorie z psychologie může vysvětlit hodně o tom, jak navazujeme a zacházíme se vztahy. Proč nás přitahují určití lidé, proč naše vztahy uspějí, nebo selžou a proč se podobné vzorce problémů objevují v našich vztazích znovu a znovu.