Pozor na ruské krásky, americké lékaře a afganistánské vojáky

Pozor na ruské krásky, americké lékaře a afganistánské vojáky

Přestože se píše a mluví o podvodech na sociálních sítích a seznamkách dnes a denně, je téměř nepochopitelné, že se mezi námi nachází neustále důvěřiví jedinci, kteří peníze podvodníkům posílají. Jak takového podvodníka odhalit?

Obezřetnost na všech stranách

Přestože některé seznamky své profily denně kontrolují a snaží se podvodníky eliminovat ihned po založení profilu, bývá tento krok stále obtížnější. Podvodníci mají své profily mnohem promyšlenější, než tomu bylo dříve. Už je není možné odhalit jen podle zahraniční IP adresy, podle zahraničního emailu nebo podle publikovaných fotografií. I fotografie, které do profilu vkládají už nejsou běžně dohledatelné v databázích podvodníků. Nově používají zahraniční podvodnicí k registraci české emailové servery a počeštělá jména a příjmení. Namísto angličtiny nebo ruštiny už vyplňují profily v českém jazyce. Proto musí být při seznamování obezřetní nejen administrátoři, kteří profily kontrolují, ale také uživatelé seznamek, kteří s dotyčným / dotyčnou komunikují.

Na koho si dát největší pozor?

Největší hrozbou jsou ruské krásky, američtí lékaři a afganistánští vojáci. Vše se vždy odehrává s podobným scénářem. Podvodník / podvodnice si vás vyhledá na sociálních sítích nebo na seznamce. Začne vám posílat lichotivé zprávy s cílem zalíbit se vám. Po pár neškodných zprávách se bude snažit převést komunikaci z prostředí dané seznamky na Whatsapp, Messenger nebo soukromý email. Skypu s kamerou se podvodníci většinou vyhýbají, jelikož mají strach z odhalení své identity. Pokud k přechodu na jiný komunikační kanál svolíte a opustíte bezpečné prostředí seznamky, začne s lichotkami nabírat na intenzitě. Když si je jistý / jistá, že už vás má v hrsti, začne s tím, oč mu / jí na začátku seznámení s vámi šlo. Požádá vás o peníze!

Prvním znakem je žádost o přechod na jiný komunikační kanál a „lámaná čeština“

Už v této fázi byste měli být velmi obezřetní. Kontaktní údaje na sebe sdělujte až po delší komunikaci. Pokud vás někdo žádá o přechod na jinou komunikační platformu, zpozorněte. Není k tomu důvod. Stejně kvalitně můžete komunikovat i přes seznamku.

Dalším znakem podvodu může být to, jak dotyčný / dotyčná komunikuje. Vzhledem k tomu, že se jedná nejčastěji o zahraniční podvodníky, poznáte to na stylu, kterým píší. Ke komunikaci používají translátory. Neskloňují, takže ženy píší často v mužském rodě a muži v ženském.

Ruské krásky potřebují peníze na letenku a víza

Rusky nejčastěji žádají o peníze na cestu. Nechtějí, abyste za nimi přiletěli vy. Chtějí přiletět ony za vámi. A k tomu potřebují finance. V první řadě na letenku, v druhé řadě na doložení své solventnosti. Ruské úřady totiž požadují doložit k žádosti o turistické vízum výpis z bankovního účtu. A zde už se pak dostáváte do začarovaného kruhu. Pokud peníze jednou pošlete, většinou to nestačí. Podvodnice si vymyslí další příběh, jak z vás vylákat další platbu. Například to, že na účtu nastal nějaký problém a peníze z účtu zmizely na poplatky nebo jim mezitím odešla nastavená platba a tak potřebují ještě další malou finanční výpomoc, aby stav svého konta doplnily na požadovanou částku. Vám to může připadat reálně, protože to tak v Rusku opravdu chodí. Dejte si na to velký pozor a nikdy neposílejte nikomu peníze. Ani, když máte pocit, že jste právě potkali svou „životní lásku“.

Peníze na balíčky, výkupné, uzdravení nebo péči o dítě

Podobně jednají i američtí lékaři (nejčastěji chirurgové) nebo afganistánští vojáci na misích. Ani jejich cílem není seznámit se a nastěhovat se za svou láskou do Čech. I oni se snaží ze svých „obětí“ vylákat peníze. Mohou to být peníze na balíček s penězi a zlatem,  který vám posílají. Požádají vás o to, abyste zásilku sledovala. Pak vám přijde zpráva, že balíček adresovaný vám zadrželi celníci a že je potřeba uhradit tisíce EUR za proclení zásilky. Teprve pak vám může být doručena.  Podvodníci naslibují, že vám peníze vrátí, hned jak to bude možné, ale nikdy se tak nestane. Je to lež.

Důvody k zaslání peněz mohou být různé. Každý používá jinou taktiku. Mezi ty nejznámější patří příběh, že jim zemřela žena a oni potřebují peníze pro své děti. Nebo jsou zranění / nemocní a díky tomu jim propadla letenka a tak za vámi nemohou přiletět. Dalšími známými důvody jsou peníze na vykoupení ze zajetí, peníze na rozvodové dokumenty...

Žádost o peníze = vždy podvod!

Pokud vás tedy během seznamování někdo někdy požádá o peníze, ať už je jejich příběh jakýkoliv, jde zcela jistě o podvod. Nikdy nikomu peníze neposílejte. Takové profily ihned nahlaste administrátorům, aby je mohli blokovat nebo z databáze trvale vymazat.

Stále totiž mezi námi žijí lidé, kteří jsou dlouho sami a tak moc touží po lásce, že sladkým řečím o tom, jak je někdo miluje a jak plánuje společný život, uvěří. Pošlou jim pak „z lásky“ veškeré své úspory a někdy si dokonce vezmou i vysoké úvěry, aby mohli jejich srdceryvným prosbám vyhovět. Místo životní lásky jim pak zbydou pouze oči pro pláč. Jakmile vám totiž dojde, že jste poslali peníze podvodníkovi a kontaktujete ho, slehne se po něm zem a vy neuděláte nic. Ani pomoc policie není v tomto případě příliš účinná. Zahraniční podvodníci jsou totiž velmi těžko dohledatelní.

K problematice podvodů na seznamkách jsme se vyjádřili i v televizi: ELITE Date na TV Prima NEWS radí, na co si dát pozor při seznamování


Podobné články

Chce opravdu vážný vztah?

Během seznamování jste už určitě potkali spoustu těch, kteří si chtějí života jen užívat. Bohužel jsou často mnohem zajímavější, než ti, kteří hledají trvalý vztah. Podlehli jste už tolikrát, že si začínáte říkat, jestli vůbec existuje někdo, kdo chce vážný vztah. Je tomu tak? Pak si přečtěte, jak už na začátku poznat, o jaký druh vztahu vašemu protějšku jde!

Cesta ke šťastnému vztahu

Dva lidé nejsou nikdy stejní. Často předpokládáme, že i ostatní myslí stejně jako my. Bohužel tomu tak není. Ve vztahu jsme kvůli tomu pak nešťastní. Co je dobré a pochopitelné pro nás, nemusí být dobré a pochopitelné pro našeho miláčka. Vyzkoušejte následující čtyři cesty a dojdete ke šťastnému vztahu.

5 rad, jak sbalit chlapa

Nedaří se vám už delší dobu nikoho sbalit? Máte pocit, že jste úspěšná, ale nejdéle po třetím rande se vše zase zhroutí, jako domeček z karet a vy musíte začít od nuly? Nezoufejte, všechno se dá vyřešit. Podívejte se na našich 5 rad, jak muže sbalit a jak si ho i následně udržet.

Podle těchto 5 znamení poznáte, že vás miluje

Zamilovaní lidé občas provádějí úplné psí kusy. Ale ne všichni! Většina osob své city ve skutečnosti skrývá. Nechtějí je odhalit dříve, než jsou si jistí, že to cítí druhá polovička stejně. Jak tedy poznat, zda vás opravdu milují, nebo zda po vás „jen“ touží? Snadno!

Jaké mužské vlastnosti ženy preferují?

Jaké vlastnosti by měli mít muži? Ženy v tom mají jasno. Většina dam má podobné představy o tom, jakými povahovými rysy by měli muži disponovat. My to víme, a s radostí vám to povíme.

Je vztah na truc řešením?

K rozchodům mezi partnery dochází z rozličných důvodů. Ať už to bývají časté hádky, neporozumění ve vztahu nebo nevěra. Rozchod je pro všechny většinou velmi nepříjemný zážitek. Pokud se chcete vyrovnat s rozchodem s dlouholetým partnerem tak, že si na truc najdete někoho jiného, neděláte dobře. Ptáte se proč?

Nejnovější články

Silvestrovské seznámení

Jak oslavíme konec roku 2022 nikdo z nás do poslední chvíle nejspíše nebude vědět. Vzhledem k lidské povaze si ale určitě neodpustíme alespoň malé oslavy s rodinou nebo přáteli.  Je tedy lepší se na Silvestra připravit. Co když ale nemáte s kým příchod nového roku oslavit? Podívejte se, jak se můžete s někým seznámit právě na Silvestra.

Zase oči pro pláč. Co udělat, aby vztah tentokrát vyšel.

Opět bolavé srdce a pocity zoufalství, že toho svého osudového partnera snad nikdy nepotkám. Přichází ztráta víry, že všichni jsou stejní a je lepší být sám. Pořád dokola stejná písnička, hádky, neporozumění, manipulace, nevěra.. co dál?

Vyvarujte se těchto chyb při seznamování

Najít si životní lásku není vůbec jednoduché. Chcete se pokud možno vyvarovat slepých uliček a seznámit se s životní láskou co nejdříve? Vyvarujte se následujících chyb.

ELITE Date na TV Prima NEWS radí, na co si dát pozor při seznamování

Vzhledem k tomu, že se neustále množí případy, kdy lidé toužící po lásce, podlehnou sladkým řečem podvodníků a následně jim pošlou na účet nemalé finanční částky, rozhodli jsme se, že budeme varovat uživatele touto cestou.

Zadarmo, nebo zaplatit? Jakou seznamku si vybrat

Seznamky frčí. Nahrává tomu doba jako taková, seznámit se přes internet je zkrátka praktické, tak současná situace, totiž covid. Jako první otázka při hledání seznamky ovšem vykoukne: Zdarma, nebo placenou? Obě mají své výhody a nevýhody. Pojďme je probrat trochu blíže a pomoci vám se rozhodnout.

Jděte naproti seznámení. Jak se nejčastěji zamilováváme?

Seznamování je komplikovaná hra, ze které se častěji vyklube neúspěch než úspěch. Přesto ji všichni rádi hrajeme. Pojďte seznámení s vaší životní láskou naproti a podívejte se, jak se vlastně můžete zamilovat.