Pozor na ruské krásky, americké lékaře a afganistánské vojáky

Pozor na ruské krásky, americké lékaře a afganistánské vojáky

Přestože se píše a mluví o podvodech na sociálních sítích a seznamkách dnes a denně, je téměř nepochopitelné, že se mezi námi nachází neustále důvěřiví jedinci, kteří peníze podvodníkům posílají. Jak takového podvodníka odhalit?

Obezřetnost na všech stranách

Přestože některé seznamky své profily denně kontrolují a snaží se podvodníky eliminovat ihned po založení profilu, bývá tento krok stále obtížnější. Podvodníci mají své profily mnohem promyšlenější, než tomu bylo dříve. Už je není možné odhalit jen podle zahraniční IP adresy, podle zahraničního emailu nebo podle publikovaných fotografií. I fotografie, které do profilu vkládají už nejsou běžně dohledatelné v databázích podvodníků. Nově používají zahraniční podvodnicí k registraci české emailové servery a počeštělá jména a příjmení. Namísto angličtiny nebo ruštiny už vyplňují profily v českém jazyce. Proto musí být při seznamování obezřetní nejen administrátoři, kteří profily kontrolují, ale také uživatelé seznamek, kteří s dotyčným / dotyčnou komunikují.

Na koho si dát největší pozor?

Největší hrozbou jsou ruské krásky, američtí lékaři a afganistánští vojáci. Vše se vždy odehrává s podobným scénářem. Podvodník / podvodnice si vás vyhledá na sociálních sítích nebo na seznamce. Začne vám posílat lichotivé zprávy s cílem zalíbit se vám. Po pár neškodných zprávách se bude snažit převést komunikaci z prostředí dané seznamky na Whatsapp, Messenger nebo soukromý email. Skypu s kamerou se podvodníci většinou vyhýbají, jelikož mají strach z odhalení své identity. Pokud k přechodu na jiný komunikační kanál svolíte a opustíte bezpečné prostředí seznamky, začne s lichotkami nabírat na intenzitě. Když si je jistý / jistá, že už vás má v hrsti, začne s tím, oč mu / jí na začátku seznámení s vámi šlo. Požádá vás o peníze!

Prvním znakem je žádost o přechod na jiný komunikační kanál a „lámaná čeština“

Už v této fázi byste měli být velmi obezřetní. Kontaktní údaje na sebe sdělujte až po delší komunikaci. Pokud vás někdo žádá o přechod na jinou komunikační platformu, zpozorněte. Není k tomu důvod. Stejně kvalitně můžete komunikovat i přes seznamku.

Dalším znakem podvodu může být to, jak dotyčný / dotyčná komunikuje. Vzhledem k tomu, že se jedná nejčastěji o zahraniční podvodníky, poznáte to na stylu, kterým píší. Ke komunikaci používají translátory. Neskloňují, takže ženy píší často v mužském rodě a muži v ženském.

Ruské krásky potřebují peníze na letenku a víza

Rusky nejčastěji žádají o peníze na cestu. Nechtějí, abyste za nimi přiletěli vy. Chtějí přiletět ony za vámi. A k tomu potřebují finance. V první řadě na letenku, v druhé řadě na doložení své solventnosti. Ruské úřady totiž požadují doložit k žádosti o turistické vízum výpis z bankovního účtu. A zde už se pak dostáváte do začarovaného kruhu. Pokud peníze jednou pošlete, většinou to nestačí. Podvodnice si vymyslí další příběh, jak z vás vylákat další platbu. Například to, že na účtu nastal nějaký problém a peníze z účtu zmizely na poplatky nebo jim mezitím odešla nastavená platba a tak potřebují ještě další malou finanční výpomoc, aby stav svého konta doplnily na požadovanou částku. Vám to může připadat reálně, protože to tak v Rusku opravdu chodí. Dejte si na to velký pozor a nikdy neposílejte nikomu peníze. Ani, když máte pocit, že jste právě potkali svou „životní lásku“.

Peníze na balíčky, výkupné, uzdravení nebo péči o dítě

Podobně jednají i američtí lékaři (nejčastěji chirurgové) nebo afganistánští vojáci na misích. Ani jejich cílem není seznámit se a nastěhovat se za svou láskou do Čech. I oni se snaží ze svých „obětí“ vylákat peníze. Mohou to být peníze na balíček s penězi a zlatem,  který vám posílají. Požádají vás o to, abyste zásilku sledovala. Pak vám přijde zpráva, že balíček adresovaný vám zadrželi celníci a že je potřeba uhradit tisíce EUR za proclení zásilky. Teprve pak vám může být doručena.  Podvodníci naslibují, že vám peníze vrátí, hned jak to bude možné, ale nikdy se tak nestane. Je to lež.

Důvody k zaslání peněz mohou být různé. Každý používá jinou taktiku. Mezi ty nejznámější patří příběh, že jim zemřela žena a oni potřebují peníze pro své děti. Nebo jsou zranění / nemocní a díky tomu jim propadla letenka a tak za vámi nemohou přiletět. Dalšími známými důvody jsou peníze na vykoupení ze zajetí, peníze na rozvodové dokumenty...

Žádost o peníze = vždy podvod!

Pokud vás tedy během seznamování někdo někdy požádá o peníze, ať už je jejich příběh jakýkoliv, jde zcela jistě o podvod. Nikdy nikomu peníze neposílejte. Takové profily ihned nahlaste administrátorům, aby je mohli blokovat nebo z databáze trvale vymazat.

Stále totiž mezi námi žijí lidé, kteří jsou dlouho sami a tak moc touží po lásce, že sladkým řečím o tom, jak je někdo miluje a jak plánuje společný život, uvěří. Pošlou jim pak „z lásky“ veškeré své úspory a někdy si dokonce vezmou i vysoké úvěry, aby mohli jejich srdceryvným prosbám vyhovět. Místo životní lásky jim pak zbydou pouze oči pro pláč. Jakmile vám totiž dojde, že jste poslali peníze podvodníkovi a kontaktujete ho, slehne se po něm zem a vy neuděláte nic. Ani pomoc policie není v tomto případě příliš účinná. Zahraniční podvodníci jsou totiž velmi těžko dohledatelní.

K problematice podvodů na seznamkách jsme se vyjádřili i v televizi: ELITE Date na TV Prima NEWS radí, na co si dát pozor při seznamování


Podobné články

Buďte sexy na podpatcích

Není žádným tajemstvím, že pánové na ženách milují podpatky. Proč tedy tuhle výhodu nevyužít? Podpatky vám nádherně prodlouží nohy, vykouzlí pro vás hezčí chůzi a každý se za vámi tím spíše otočí. Nestačí vám to? Podívejte se, jak vám podpatky mohou pomoci k seznámení.

7 tipů, jak žít šťastně, i když jste single

Jste single a netěší vás to? To je škoda. Single život může být plný zábavy. Využijte čas, který máte jen pro sebe a užívejte si svůj život. Jak na to?

Udělejte dojem na kamarády svého miláčka

Čeká vás seznámení s kamarády vašeho partnera / vaší partnerky? Pak se k nim chovejte tak, jak se chováte ke svému milému. Nepřehrávejte, nedělejte se lepšími než, jakými jste. Snažte se s nimi vycházet dobře. Přátelé jsou pro život velmi důležití. Ptáte se, jak na přátele zapůsobit?

Když křesťan hledá křesťana

Seznámit se s někým, kdo vyznává stejně jako vy křesťanskou víru, může být v dnešní době trochu ošemetné. Nejen proto, že u nás není zrovna moc praktikujících křesťanů. Pokud se přímo nepohybujete v komunitě, která se schází i jindy než jen v kostele, můžete si občas připadat ztraceně. Oslovovat náhodné lidi na ulici je doslova hledáním jehly v kupce sena. Ale nezoufejte, nikdy není nic až tak těžké, jak se může na první pohled zdát.

Jak si vybrat ideálního partnera?

Toužíte po ideálním partnerovi? Jak ale doopravdy zjistit, zda je váš protějšek tím, koho hledáte? Poradíme vám, jak jednoduše rozpoznat, zda je váš partner ten pravý či nikoli. Případně i to, jak si ho udržet.

Zamilujte se online

Online už si dnes můžete zařídit v podstatě cokoliv. Online si můžete nakoupit potraviny, online si můžete objednat zájezd a uzavřít pojištění, online můžete s lidmi komunikovat, online se můžete i seznámit. Internet je totiž plný internetových seznamek, na kterých můžete najít svého životního partnera.

Nejnovější články

Vyvarujte se těchto chyb při seznamování

Najít si životní lásku není vůbec jednoduché. Chcete se pokud možno vyvarovat slepých uliček a seznámit se s životní láskou co nejdříve? Vyvarujte se následujících chyb.

ELITE Date na TV Prima NEWS radí, na co si dát pozor při seznamování

Vzhledem k tomu, že se neustále množí případy, kdy lidé toužící po lásce, podlehnou sladkým řečem podvodníků a následně jim pošlou na účet nemalé finanční částky, rozhodli jsme se, že budeme varovat uživatele touto cestou.

Zadarmo, nebo zaplatit? Jakou seznamku si vybrat

Seznamky frčí. Nahrává tomu doba jako taková, seznámit se přes internet je zkrátka praktické, tak současná situace, totiž covid. Jako první otázka při hledání seznamky ovšem vykoukne: Zdarma, nebo placenou? Obě mají své výhody a nevýhody. Pojďme je probrat trochu blíže a pomoci vám se rozhodnout.

Jděte naproti seznámení. Jak se nejčastěji zamilováváme?

Seznamování je komplikovaná hra, ze které se častěji vyklube neúspěch než úspěch. Přesto ji všichni rádi hrajeme. Pojďte seznámení s vaší životní láskou naproti a podívejte se, jak se vlastně můžete zamilovat.

Seznámení se ženou

Profily se vám zdají jeden jako druhý, ale vy byste rád seznámil s nějakou normální příjemnou ženou. Je to tak? Chcete vědět, jak vyhodnotit profil, abyste se už nespálil a podařilo se vám konečně najít tu pravou? Jak najít ideální kandidátku už z prvního pohledu na její profilovou fotku?  Podívejte se, jak se zorientovat a už nikdy se nesplést!

Zdarma, nebo placená? Jakou seznamku si vybrat

Existuje nepřeberné množství seznamek. Když ale začínáte, zajímá vás jedno. Využít seznamky zadarmo nebo si zaplatit členství? Podívejte se na shrnutí výhod a nevýhod obou možností.