Výhody a nevýhody mingle života

Výhody a nevýhody mingle života

Máte se rádi. Máte podobné zájmy, chodíte spolu za kulturou, jezdíte na společné dovolené. Když chcete, strávíte spolu i noc. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdybyste nežili odděleně. Pokud žijete každý ve svém vlastním bydlení, staráte se o svou domácnost a navštěvujete se jen ve chvíli, kdy oba chcete, žijete mingle životem.

Kdo žije nejčastěji mingle životem?

Pokud se domníváte, že jsou to jen mladí lidé, kteří už nevědí coby, mýlíte se. Mingle život je oblíbený u všech věkových kategorií. Odděleně žijí nejen mladí lidé, ale i partneři důchodového věku. Senioři tak žijí často proto, že už mají vytvořené určité návyky a nechtějí se svému novému partnerovi na stáří přizpůsobovat. Rádi si se svým partnerem vyrazí na kávu, na procházku do parku, vyjedou na společný výlet, ale pak se rád každý vrátí do svého vlastního domova.  Stejně tak je tomu i u mladých generací. Mingle život je u nás poměrně oblíbený.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody odděleného soužití?

Výhody mingle života

Hlavní výhodou mingle života je především skutečnost, že se můžete věnovat sami sobě. Máte dostatek času na všechny své koníčky. Nikdo vás nikterak neomezuje. Nikdo vám neříká, že byste měli trávit více času s ním. Nikdo vám nic nezakazuje, nepřikazuje. Jste svým vlastním pánem. Můžete si dělat to, co chcete vy. Nikdo se vás neptá, kam zase jdete, kdy se vrátíte, proč jste v noci nepřišli domů. To, jak žijete svůj vlastní život, je jenom vaše věc!

Další výhodou mingle soužití je fakt, že se s partnerem vidíte jen ve chvíli, kdy se oba vidět chcete. Pokud na sebe nemáte náladu, jednoduše se ten den nesejdete. Vyhnete se tak případným zbytečným hádkám. Když spolu nejste denně, jste si vzácnější. Více se na sebe těšíte a o to více si společně strávené chvilky užíváte. Při mingle soužití váš partnerský vztah nevyprchá tak rychle, jako ve chvíli, kdy spolu trávíte veškerý svůj volný čas. A když zjistíte, že už vám partner / partnerka začíná lézt na nervy, jednoduše si řeknete ahoj a vrátíte se každý k sobě domů.

Mingle život má ještě jednu velkou výhodu. A tou je to, že jste nezávislá jednotka. Umíte si vydělat peníze na své vlastní bydlení, jídlo, zábavu. Nepotřebujete, aby vám někdo finančně vypomáhal. Na nikoho v ničem nespoléháte a vše si umíte sami zařídit. A to je pro život velmi důležité.

Nevýhody mingle života

Přestože by se mohlo z výše zmiňovaného zdát, že je mingle život naprostá idylka, není tomu tak. I mingle soužití má své stinné stránky. Mezi ty největší zápory patří skutečnost, že musíte platit dva nájmy. A to je při dnešních cenách za bydlení poměrně „drahá záležitost“. Pokud byste bydleli společně, měli byste pár tisíc měsíčně k dobru a mohli byste je využít mnohem smysluplněji.

Tím, že se vídáte jen občas, přicházíte o možnost poznat partnera / partnerku i z jiné stránky, než je znáte. Přeci jen se bude chovat vaše láska jinak v situaci, kdy se vidíte na pár hodin týdně a jinak ve chvíli, kdy spolu budete trvale žít. Nepoznáte tak, jak se partner chová, když je ve stresu, když má starosti, když je smutný.... V takových situacích se totiž většinou nevídáte.

U některých partnerů může mingle život vyvovat i celou řadu pochyb a žárlivost. Žijete-li odděleně, určitě vašimi hlavami proplouvají myšlenky, co asi partner / partnerka dělá, když nejste spolu, kde a s kým tráví svůj volný čas, kde dneska v noci spí? A právě nedůvěra ve vztahu může vaše partnerské soužití dosti narušit.

Mingle soužití není pro každého. Ne každý se umí smířit s tím, že nebude žít se svou láskou ve společné domácnosti. To, zda vám tento typ partnerského soužití vyhovuje /  nevyhovuje, už si musíte otestovat sami.


Podobné články

Co byste ještě měli stihnout před založením rodiny?

Toužíte po dítěti, ale stále vás od něj odrazuje myšlenka, že jste ještě mladí, že jste si doposud života dostatečně neužili, takže musíte s početím svého potomka ještě nějaký čas počkat? Pokud tomu tak je, snažte se užívat života na maximum před tím, než se vám děcko narodí. Proč? Protože po narození své dcery nebo svého syna už nikdy nebudete mít tolik času a klidu, jako tomu bylo v době, kdy jste byli ještě bez dětí.

Mazlení a něžnosti ve vztahu nepodceňujte

Vzhledem k tomu, že si současný životní trend žádá čím dál větší pracovní nasazení všech podnikatelů i zaměstnanců, není vůbec divu, že jsou všichni po příchodu z práce unaveni, bez energie a bez chuti cokoliv doma podnikat. Jenže zdravý partnerský vztah si žádá mimo jiné i dostatečnou dávku komunikace, lásky, něhy, mazlení a sexu. Na to nezapomínejte!

Nejste ve vztahu šťastní?

Žijete s partnerem, o kterém všichni říkají, jak je hodný, milý, spolehlivý, jenže vy nejste ve vztahu šťastní? Připadá vám, že váš vztah není dokonalý, přestože vašeho partnera / vaši partnerku všichni milují? Často se kvůli tomu trápíte, pláčete a neustále se sami sebe ptáte, co s takovým vztahem udělat? Poradíme vám.

Malé lži ve vztahu

Že má lež krátké nohy, a že je pro vztah nejdůležitější naprostá pravdomluvnost? Ale kdeže! Ačkoli jsme jako malé děti slýchali, že lhát se nemá, jako dospělí už známe pravdu. Tzv. bílé lži jsou naprosto legitimní. Lži typu „Miláčku, nejsi tlustá!“ či „Rozhodně neplešatíš!“ mezi ně patří. Jaké další malé nepravdy jsou základem šťastného vztahu?

Tajemství šťastného manželství

Je to smutný fakt, bohužel ale pravdivý. Zhruba polovina uzavřených manželství končí rozvodem. A možná z tohoto důvodu se dnešní mladá generace do uzavírání manželství příliš nehrne. Volí raději single nebo mingle styl života nebo život na psí knížku. Pro ty z vás, kteří touží po harmonickém vztahu, ať už v manželství nebo ve volném partnerském vztahu, tu máme pár dobře míněných rad. Tím, že se budete držet určitých zásad a budete brát v úvahu naše doporučení, se můžete vyhnout celé řadě zbytečných hádek a konfliktů.

Jak zvládnout práci, vztah, rodinu, domácnost i péči o sebe samou?

Být perfektním zaměstnancem nebo podnikatelkou, dokonalou partnerkou a milenkou, milující matkou, vzornou hospodyňkou a navíc žit ještě svůj vlastní život, to není opravdu snadné. Být dokonalou ve všech výše zmiňovaných oblastech, se podaří jen málokteré ženě. Co tedy dělat, abyste svého cíle dosáhla a přesto se z toho všeho nezbláznila?

Nejnovější články

Novoroční předsevzetí pro váš pohodový vztah

Máte pocit, že váš vztah není úplně ideální a je zapotřebí na něm trochu zapracovat? Nebo si myslíte, že je na čase začít nový rok nějakým novým partnerským soužitím? Pokud vám až doposud vaše vztahy příliš nevycházely, začněte k nim přistupovat trochu jinak. Třeba právě tím, že si dáte letos nějaké novoroční předsevzetí a změníte něco na svém pohledu na partnerství, začnou být vaše vztahy ideálními.

7 znamení, že jste našli svou pravou lásku

Chodíte s někým a zajímalo by vás, jestli jste pro sebe ti praví? Nebo třeba uvažujete o manželství? Podívejte se na 7 znamení, podle kterých bezpečně poznáte, že jste našli svou pravou lásku.

Jak poznat, že jste v nevyrovnaném vztahu

Závislý vztah je ten, kde partneři nemohou existovat jeden bez druhého. Doslova, svoji identitu zakládáte na vašem vzájemném vztahu a na tom, jak se chová vaše polovička. Uvázli jste v podobném kolotoči, kdy je jeden z vás vždy víc než ten druhý? Položte si následující otázky a zjistěte to.

5 znamení, že váš vztah na dálku nevydrží

V posledním roce a půl si mnoho lidí vyzkoušelo vztah na dálku. Ať už v jednom takovém jste, nebo jste se během karantény teprve seznámili, položte si otázku, zda právě váš vztah vzdálenost vydrží!

Teorie citové vazby: Naučte se pracovat se svým typem

Teorie citové vazby rozebírá, jak zacházíme se vztahy. Zjednodušeně řečeno podle jednoho ze čtyř typů poznáte, jak nahlížíte na vztahy a jak tedy zacházíte se svým miláčkem i sami se sebou. Každý typ má také své silné a slabé stránky. Podívejte se, jak co nejvíc vytěžit ze svých silných stránek a jak bojovat se slabšími stránkami svého typu.

Teorie citové vazby: Jak navazujete vztahy? TEST

Tahle teorie z psychologie může vysvětlit hodně o tom, jak navazujeme a zacházíme se vztahy. Proč nás přitahují určití lidé, proč naše vztahy uspějí, nebo selžou a proč se podobné vzorce problémů objevují v našich vztazích znovu a znovu.