Výhody a nevýhody mingle života

Výhody a nevýhody mingle života

Máte se rádi. Máte podobné zájmy, chodíte spolu za kulturou, jezdíte na společné dovolené. Když chcete, strávíte spolu i noc. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdybyste nežili odděleně. Pokud žijete každý ve svém vlastním bydlení, staráte se o svou domácnost a navštěvujete se jen ve chvíli, kdy oba chcete, žijete mingle životem.

Kdo žije nejčastěji mingle životem?

Pokud se domníváte, že jsou to jen mladí lidé, kteří už nevědí coby, mýlíte se. Mingle život je oblíbený u všech věkových kategorií. Odděleně žijí nejen mladí lidé, ale i partneři důchodového věku. Senioři tak žijí často proto, že už mají vytvořené určité návyky a nechtějí se svému novému partnerovi na stáří přizpůsobovat. Rádi si se svým partnerem vyrazí na kávu, na procházku do parku, vyjedou na společný výlet, ale pak se rád každý vrátí do svého vlastního domova.  Stejně tak je tomu i u mladých generací. Mingle život je u nás poměrně oblíbený.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody odděleného soužití?

Výhody mingle života

Hlavní výhodou mingle života je především skutečnost, že se můžete věnovat sami sobě. Máte dostatek času na všechny své koníčky. Nikdo vás nikterak neomezuje. Nikdo vám neříká, že byste měli trávit více času s ním. Nikdo vám nic nezakazuje, nepřikazuje. Jste svým vlastním pánem. Můžete si dělat to, co chcete vy. Nikdo se vás neptá, kam zase jdete, kdy se vrátíte, proč jste v noci nepřišli domů. To, jak žijete svůj vlastní život, je jenom vaše věc!

Další výhodou mingle soužití je fakt, že se s partnerem vidíte jen ve chvíli, kdy se oba vidět chcete. Pokud na sebe nemáte náladu, jednoduše se ten den nesejdete. Vyhnete se tak případným zbytečným hádkám. Když spolu nejste denně, jste si vzácnější. Více se na sebe těšíte a o to více si společně strávené chvilky užíváte. Při mingle soužití váš partnerský vztah nevyprchá tak rychle, jako ve chvíli, kdy spolu trávíte veškerý svůj volný čas. A když zjistíte, že už vám partner / partnerka začíná lézt na nervy, jednoduše si řeknete ahoj a vrátíte se každý k sobě domů.

Mingle život má ještě jednu velkou výhodu. A tou je to, že jste nezávislá jednotka. Umíte si vydělat peníze na své vlastní bydlení, jídlo, zábavu. Nepotřebujete, aby vám někdo finančně vypomáhal. Na nikoho v ničem nespoléháte a vše si umíte sami zařídit. A to je pro život velmi důležité.

Nevýhody mingle života

Přestože by se mohlo z výše zmiňovaného zdát, že je mingle život naprostá idylka, není tomu tak. I mingle soužití má své stinné stránky. Mezi ty největší zápory patří skutečnost, že musíte platit dva nájmy. A to je při dnešních cenách za bydlení poměrně „drahá záležitost“. Pokud byste bydleli společně, měli byste pár tisíc měsíčně k dobru a mohli byste je využít mnohem smysluplněji.

Tím, že se vídáte jen občas, přicházíte o možnost poznat partnera / partnerku i z jiné stránky, než je znáte. Přeci jen se bude chovat vaše láska jinak v situaci, kdy se vidíte na pár hodin týdně a jinak ve chvíli, kdy spolu budete trvale žít. Nepoznáte tak, jak se partner chová, když je ve stresu, když má starosti, když je smutný.... V takových situacích se totiž většinou nevídáte.

U některých partnerů může mingle život vyvovat i celou řadu pochyb a žárlivost. Žijete-li odděleně, určitě vašimi hlavami proplouvají myšlenky, co asi partner / partnerka dělá, když nejste spolu, kde a s kým tráví svůj volný čas, kde dneska v noci spí? A právě nedůvěra ve vztahu může vaše partnerské soužití dosti narušit.

Mingle soužití není pro každého. Ne každý se umí smířit s tím, že nebude žít se svou láskou ve společné domácnosti. To, zda vám tento typ partnerského soužití vyhovuje /  nevyhovuje, už si musíte otestovat sami.


Podobné články

Život na psí knížku?

Ještě před dvaceti lety se bralo o polovinu více párů. Dnešní trend diktuje spíše život na hromádce nebo ve volném manželství. Zvláště ve velkých městech. Na vesnicích jsou svatby ještě pořád běžné. Proč tomu tak je? A co za výhody či nevýhody může takový život nesezdaným párům přinést?

Jak poznat, zda to je (není) rande?

Jste v situaci, kdy hledáte partnera a čas od času se vám stane, že vás nějaký kolega z práce, kamarád či známý pozve někam na schůzku? Nebo chodíte s někým „za kulturou“ pravidelně a nevíte, jak si stojíte? Jak máte poznat, že se jedná o opravdické rande a ne jen o večer strávený v příjemné společnosti kamaráda? Buďte všímavá, zajisté brzo poznáte, jak se celá věc má.

Jaké ženy odradí muže už na první schůzce?

Před časem jsme se již podobným tématem zabývali. Říkali jsme si, že muži nechtějí za svou partnerku „starou pannu“, stíhačku, feministku, intelektuálku, ale ani panenku Barbie. Tyto typy žen muže zaručeně od velké lásky odradí. Jenže to, jaké jsou ženy uvnitř, zjistíme většinou až po pár osobních schůzkách. Co však zaručeně odradí většinu můžů hned na prvním rande, si povíme právě teď.

Jak říci partnerovi, aby se změnil?

Začal pít, našel si milenku, nebo se až příliš často uchyluje ke křiku a nadávkám? Máte toho na jednu stranu plné zuby, na druhou stranu víte, že toho druhého stále milujete a nechcete ho jen tak poslat k vodě? V tom případě je na čase, říci si „dost“ a začít jednat. Nebojte se, je to jednoduché.

Co dělat po velké hádce?

Správně vedené hádky jsou ve zdravém vztahu nutné. Stejně důležité ale může být i období těsně po takové hádce.

Jaká gesta muži nenávidí

Neverbální komunikace je občas ještě důležitější, než ta běžná. Svírání prstů, spontánní úsměvy, napínání svalů a další gesta jsou totiž mimovolné reakce. Některá gesta ale muži přímo nesnášejí. Kterým gestům byste se měly, milé dámy, raději vyhnout?

Nejnovější články

Novoroční předsevzetí pro váš pohodový vztah

Máte pocit, že váš vztah není úplně ideální a je zapotřebí na něm trochu zapracovat? Nebo si myslíte, že je na čase začít nový rok nějakým novým partnerským soužitím? Pokud vám až doposud vaše vztahy příliš nevycházely, začněte k nim přistupovat trochu jinak. Třeba právě tím, že si dáte letos nějaké novoroční předsevzetí a změníte něco na svém pohledu na partnerství, začnou být vaše vztahy ideálními.

7 znamení, že jste našli svou pravou lásku

Chodíte s někým a zajímalo by vás, jestli jste pro sebe ti praví? Nebo třeba uvažujete o manželství? Podívejte se na 7 znamení, podle kterých bezpečně poznáte, že jste našli svou pravou lásku.

Jak poznat, že jste v nevyrovnaném vztahu

Závislý vztah je ten, kde partneři nemohou existovat jeden bez druhého. Doslova, svoji identitu zakládáte na vašem vzájemném vztahu a na tom, jak se chová vaše polovička. Uvázli jste v podobném kolotoči, kdy je jeden z vás vždy víc než ten druhý? Položte si následující otázky a zjistěte to.

5 znamení, že váš vztah na dálku nevydrží

V posledním roce a půl si mnoho lidí vyzkoušelo vztah na dálku. Ať už v jednom takovém jste, nebo jste se během karantény teprve seznámili, položte si otázku, zda právě váš vztah vzdálenost vydrží!

Teorie citové vazby: Naučte se pracovat se svým typem

Teorie citové vazby rozebírá, jak zacházíme se vztahy. Zjednodušeně řečeno podle jednoho ze čtyř typů poznáte, jak nahlížíte na vztahy a jak tedy zacházíte se svým miláčkem i sami se sebou. Každý typ má také své silné a slabé stránky. Podívejte se, jak co nejvíc vytěžit ze svých silných stránek a jak bojovat se slabšími stránkami svého typu.

Teorie citové vazby: Jak navazujete vztahy? TEST

Tahle teorie z psychologie může vysvětlit hodně o tom, jak navazujeme a zacházíme se vztahy. Proč nás přitahují určití lidé, proč naše vztahy uspějí, nebo selžou a proč se podobné vzorce problémů objevují v našich vztazích znovu a znovu.